Başkan Aydın'dan en büyük yatırım eğitime

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçedeki eğitim kurumlarına ve öğrencilere destek vermeye devam ediyor. Eyüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Başkan Aydın’ın talimatlarıyla ilçede bulunan tüm okullarda bakım onarım ve yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

“Huzur ve Kültür Başkenti Eyüp”ün Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüplülerin huzuru için çalışmalarını hız kesmeden aralıksız sürdürüyor. Başkan Aydın’ın talimatlarıyla, Eyüp’ün huzuru ve rahatı için gece gündüz demeden aralıksız devam eden çalışmalarla bir taraftan yeni projeler üretilirken bir taraftan da mevcut yapılar ve yollar bakım ve onarımdan geçiriliyor.

Bu çalışmalar içerisinde ağırlık ise, Başkan Aydın’ın talimatı ile eğitime ve öğrencilere veriliyor. Başkan Remzi Aydın’ın talimatları doğrultusunda, Eyüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 2014 yılı içerisinde, ilçede bulunan anaokul, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi, meslek lisesi ve İmam Hatip liselerinin de aralarında bulunduğu 32 okulda bakım onarım çalışması gerçekleştirdi. Bu okullardan 27 tanesinin iç mekanlarında, 2 tanesinin dış cephelerinde bakım onarım ve tadilat yapılırken 1 okulun da çatısı onarıldı. Ayrıca iki okulda da su deposu ve bekçi kulübesi yapımı gibi hizmetler de gerçekleştirildi.

2015 yılının ilk 3 ayında ise hizmet götürülen okul sayısı 39’a ulaştı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bir taraftan okulların iç ve dış cephelerini yenilerken bir taraftan da eksiklikleri gidermek adına çalışmalar yapıyor. Okulların bahçeleri, sınıfları, konferans salonları, tiyatro salonları ve hatta tuvaletleri elden geçirilerek tespit edilen eksikler hiç vakit kaybetmeden gideriliyor. Onarılacak bölümler onarılıyor, gerektiği takdirde ise eski ve arızalı malzemeler yenileri ile değiştiriliyor.

Bu çalışmalar kapsamında sıralar, kapılar, camlar birer birer elden geçirilerek yenileniyor. Okullarda iç ve dış cephelerde boya ve badana yapımı, bahçe düzenlemeleri ve onarımı, bahçe kapıları onarımı veya yeni kapı yapım işlemleri, spor alanları ve spor sahalarının yapım ve onarım işlemleri, okul aydınlatmalarının onarımları, su tesisatlarının onarım işlemleri ile bahçe duvarları inşası ya da onarımı gibi çalışmalar yapılıyor.