Başkan Aydın'dan öğrencilere hediye yağmuru

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçedeki çok sayıda okulu ziyaret ederek öğrencilerine hediye verdi.

Belediye Başkan Remzi Aydın ilk olarak, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek ve Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü ile beraber Serdar Aksun Anaokulu’nu ziyaret ederek, burada bulunan miniklere satranç takımı hediye etti. Anaokulun büyük yaş grubunda bulunan öğrencilere 80 adet satranç takımı hediye eden Başkan Aydın minik bir öğrenci ile de satranç oynadı.

Bu ziyaretin arından Eyüp İş Okulu’na geçen Başkan Aydın, burada da öğrencilere çok sayıda futbol, voleybol ve masa tenisi topu ile voleybol fileleri, kaleci eldivenleri, eşofmanlarla, farklı spor branşlarına ait aktivitelerde kullanılmak üzere malzeme hediye etti. Bu arada sınıfları da ziyaret eden Başkan Aydın, Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda üç adım atlamada 7.70 cm atlayarak bölge birincisi olan Abdülkadir Akman’ı tebrik ederken, İstanbul Okullararası İlahi Okuma Yarışması’nda finale kalan 9-A sınıfından Elif Tuğçe isimli öğrencinin okuduğu ilahiyle duygulandı. Diğer öğrencilerin yaptıkları el işlerine gören Başkan Remzi Aydın “Bu çocuklar ödülü fazlasıyla haketmişler” dedi. İlahi okuyan öğrenciyi öperek tebrik eden Başkan Aydın okul çıkışında ise öğrencilerle bir süre voleybol oynadı.

Belediye Başkanı Remzi Aydın, daha önce kendisini makamında ziyaret ederek il dışı futbol karşılaşmalarında destek isteyen Prof. Kaya Gürsel Ortaokulu Kız Futbol Takımı ile Mareşal Fevzi Çakmak Ticaret Lisesi Erkek Futbol Takımı’na da söz verdiği futbol ayakkabılarını, eşofmanlarını ve formalarını hediye etti. Başkan Aydın ayrıca her iki takımın da il dışında oynayacakları müsabakalarda ulaşım ile ilgili olarak da destek vereceklerini belirtti.