Başkan Aydın'dan Tantavi İlkokulu ve Ortaokulu'na Özel Proje Sözü

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Rami Tantavi İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerine, yeni ve daha büyük okul binası müjdesi verdi. Aydın’ın, Rami Tantavi İlköğretim Okulu’nu ziyaretinde verdiği bu güzel haber okul yöneticilerini, öğretmen ve öğrencileri çok sevindirdi. Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü ve Okul Aile Birliği üyeleri Başkan Aydın’a bu müjdesi için teşekkür ettiler.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Rami’de bulunan Tantavi İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Yıkılıp yeniden yapılacak olan ilkokul ve ortaokul binaları ile ilgili Okul Müdürü Hasan Akıcı’dan bilgi alan Başkan Remzi Aydın, yeni ve daha büyük bir okul projesi müjdesini verdi. Okul Aile Birliği üyeleri Başkan Aydın’a “Sizden ne zaman bir talepte bulunsak hiç vakit geçirmeden bize geri dönüyorsunuz ve talebimizi geri çevirmiyorsunuz. Bunun için size çok teşekkür ederiz” dediler.

Ziyaret sırasında Başkan Aydın, okul bahçesini ve sınıfları da dolaşarak okulun mevcut hali ile ilgili bilgi aldı. Girdiği bir ilköğretim sınıfında, sınıf öğretmeni ve öğrencilerle konuşan Başkan Aydın, öğrencilere sorular sordu. Ders konusunun betimleme olduğunu öğrenen Başkan Aydın, sınıftaki minik öğrencilere “Benim betimlememi yapar mısınız?” diye sorunca bir öğrencinin “Başkanlar her zaman şık giyinir” cevabı sınıfta gülüşmelere neden oldu. Daha sonra ise okulun konferans salonuna girerek folklor oynayan öğrencileri seyretti.

Başkan Remzi Aydın ziyareti ile ilgili olarak şunları söyledi; “Rami Tantavi İlkokulu ve Ortaokulu binaları yıkılıp yeniden yapılacak. Ancak burası ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu anlamda bir projesi yok. Bizden rica edildi, biz de belediye olarak projesinin çizimini üstlendik. Kendi imkanlarımızla, kaynaklarımızla özel bir proje çizdireceğiz. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hediye edeceğiz, onlar da okulu yaptıracak. Daha büyük bir okulun, daha hızlı bir şekilde yapılmasını katkı sağlamış olacağız”