Başkan İGİAD Genel Kurulu'nda...


“Hiçbir Müslümanın ahlaksız iş yapma ihtimali yoktur”

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın üyesi olduğu Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD)Genel Kurulu’na katıldı.

İGİAD 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 31 Ocak 2015 tarihinde Eyüp Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Alkan, İGİAD’ın bu günlere ulaşmasına kadar olan süreci paylaştı. 2003’ten bu yana geçen süre içerisinde iş ahlakı ve girişimcilik alanlarında ciddi çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmaların kamuoyunda takdir ile karşılandığını söyledi.

Başkan Şükrü Alkan’ın açılış konuşmasından sonra, İstanbul Ticari Odası Başkanı İbrahim Çağlar, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti MKYK ve İGİAD YİK Üyesi Ömer Bolat, İLKE İlim Kültür Eğitim Derneğini temsilen İLEM Başkanı Yar. Doç. Dr. Lütfi Sunar birer konuşma yaptı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın yaptığı konuşmada, “Hiçbir Müslümanın ahlaksız iş yapma ihtimali yoktur” dedi.

Program, İGİAD’da 10. yılını dolduran üyelere, komisyonlarda üstün performans sergileyen üyelere ve bir önceki dönem İGİAD Yönetim Kurulu görevini devreden üyelere plaket takdim törenleri ile devam etti. Sunumların ardından Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. İGİAD başkanlığına seçilen Ayhan Karahan kürsüye gelerek İGİAD Yönetim Kurulu adına delegelere bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi.