Başkan, Kemerburgazlılarla Buluştu...

“Kemerburgaz Spor Kompleksi ve Sağlık Polikliniği Şubat’ta Açılıyor”

“Artık Kamyonlar Kemerburgaz’a Girmeyecek...”

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın Kemerburgaz’da Kemer-Çev-Der üyeleri ile biraraya geldi. Semtin çözüm bekleyen konuları hakkında semt sakinlerini bilgilendiren Başkan Aydın, imardan spora kadar pek çok konuya değindi.

Kemerburgaz Ofluoğlu Restoran’da Kemer-Çev-Der üyeleri ve semt sakinleri ile buluşan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, bölgenin sıkıntıları hakkında bilgi sahibi olduğunu ve çözümü için gerekenlerin yapılacağını söyledi.

Konuşmasının başında imar konusuna değinen Başkan Aydın, “Kemerburgaz aslında çok güzel olacak. İmarlar açıldı. İnşaatlar başlıyor. Bir konuyu sizlerle paylaşmamız lazım. Köyiçi’nin 18. maddesi bitti. Fakat ben açıkçası tatmin olmadım. Çok ciddi daha düzgün yeni bir yapılanma gelmez. Aşağı yukarı yine aynı şekilde olacaktır. Dolayısıyla görüşmede bir noktaya geldik. Biz şimdi Kemerburgaz’ın en az 50 yıllık geleceğini garantileyen, düzenleyen bir planlama yapabilir miyiz diye konuştuk ve ben arkadaşlardan alternatif bir çalışma istedim. O çalışmayı da geçenlerde bana sundular. Geniş caddeler, meydanlar, trafiğin aksamayacağı, daha fonksiyonel ama Kemerburgaz’ın da o havasını, dokusunu bozmayacak bir çalışma getirdiler. Tabii biraz daha çalışılması gerekiyor. Teknik eksiklikler de var. Onlar da giderildikten sonra ben inşallah yine böyle bir toplantıda sizlerle bu konuyu tartışmak istiyorum. Yani ben şunu yapabilirdim; ’Kardeşim ben yaptım, hadi hayırlı olsun, güle güle’ diyebilirdim. Ama öyle yaparsak inanın 5 yıl ya da 10 yıl sonra ‘keşke, keşke’ demek zorunda kalacağımızı hissediyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIM”

Bir belediye başkanı olarak bugünü değil, geleceği de düşünmek zorunda olduğunu anlatan Başkan Remzi Aydın, “Belki insanımızın düşünemediği, düşünmek zorunda olmadığı şeyleri düşünmek, hedeflemek, o ihtimalleri hesaba katmak durumundayım. Geleceğimiz için, kendimiz için, çocuklarımız için. Bu vebali taşıdığım için de açıkçası rahatsızlandım ve daha iyi bir plan olabilir mi diye arayışa girdim. Bu inşallah olgunlaştıktan sonra tartışırız. Artıları, eksileri ortaya koyarız ve ortaya çıkacak kanaate göre de hareket ederiz. Ben Kemerburgazlı’nın bu noktada kendi iradesiyle hareket etmeyi tercih edeceğim. En azından bu anlamda vebali sizlerle paylaşacağım. Tamamen şeffaf ve objektif şekilde bu süreci götüreceğiz. Onun için birkaç ay daha bu konuda bekleyeceğiz” diye konuştu.

Kemerburgaz Spor Kompleksi ve Sağlık Polikliniğinin açılışlarını Şubat ayı içerisinde gerçekleştirileceğini söyleyen Başkan Remzi Aydın, “Spor salonu, yüzme havuzu projesi var. Biz her iki tesisi de hayata geçireceğiz. Süreç yürüyecek, devam edecek. Biz bu arada futbol faaliyetlerinin başlaması için gereken şartları oluşturacağız. En kısa zamanda da orayı Kemerburgaz’ın ve halkın hizmetine açacağız. Bundan en ufak bir tereddüt olmasın” dedi.

ARTIK KAMYONLAR KEMERBURGAZ’A GİRMEYECEK

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın konuşmasını, “Bunun dışında Kemerburgaz’la ilgili bizim Çocuk Şube’nin olduğu bir bina var. Çok güzel bir bina. İnşallah Alibeyköy’de ek hizmet binamızın temellerini attık. En geç inşallah bir seneye kadar ek hizmet binamıza taşınacağız. Çocuk Şube’yi de büyük ihtimalle oraya taşıyacağız. O binamızı da Kemerburgaz’ın gençlerinin, bayanlarının, çocuklarının hizmetine sunacağız. Spor, kültür, sanat anlamında bu konular için bir binamız olacak. Kemerburgaz’la ilgili söyleyebileceğimiz bir konu daha var. Kamyonlar artık buraya girmeyecek. Zaten trafik yoğun bir de kamyonlarla daha da artıyor. Onlara uygun bir yer oluşturacağız. Ama kamyonların olabildiği kadar Kemerburgaz’ın içine girmesini istemiyoruz”diyerek tamamladı.