Başkan Remzi Aydın, 15 Temmuz şehidinin ailesini ziyaret etti

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişimi sırasında darbeci askerlere karşı direnirken şehadet şerbeti içen Erkan Pala'nın evini ziyaret etti.

Başkan Remzi Aydın’ı heyecanla karşılayan şehit Erkan Pala'nın ailesi başkanla uzun süre sohbet etti.

Sohbetleri esnasında 15 Temmuz gecesi yaşananlardan ve şehit Erkan Pala'nın şehadete yürümeden önce yaptıklarından bahseden aile, Şehit Erkan Pala'nın hayatının tamamında Kur'an olduğunu, gençlerin kötü yola sapmasını engel olabilmek için onlara Kuran’ı Kerim'i sevdirdiğini ve herkesi Allah yoluna çağırdığını söyledi.

SARAÇHANE'YE ŞEHİT OLACAĞINI BİLEREK GİTTİ

15 Temmuz gecesi hainlerin hedef aldıkları noktalardan biri de Saraçhane’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Yerleşkesi idi. Hainlerin Belediye’yi işgal etmesi üzerine vatandaşlar Saraçhane’ye akın etmişti.

Saraçhaneye şehit olma pahasına giden vatanseverlerden biri de şehit Erkan Pala'idi. Pala'nın ailesi o günü şu cümlelerle anlattı;

''Erkan Saraçhane'deki hain saldırının oluşturduğu vahim durumu tahmin etmiştir. Çünkü çocukları Vatan Caddesi’nde bırakıp tek başına Saraçhane'ye gitmiş. Erkan oraya şehit olacağını bilerek gitti''

Erkan Pala 17 belediye çalışanı ile birlikte haince vurularak Saraçhane’de şehit edildi.

51 yaşında şehit olan 3 çocuk babası Erkan Pala’nın ismi, İstanbul Eyüpsultan’da bir ilkokula ve Isparta’da bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.