Başkan Remzi Aydın, AK Parti İstanbul İl Başkanlığını işgal girişimi davasını izledi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki AK Parti İl Başkanlığı'nı işgal girişimine ilişkin 23. Ağır Ceza Mahkemesince, 14'ü tutuklu, biri firari 15 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam ediliyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın da davanın bugünkü duruşmasını takip etmek için Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları'ndaydı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan, Eyüpsultan AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Eyüpsultan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Sultan Karal ve beraberindeki heyet de davayı takip etmek için gelenler arasındaydı.

"HAİNLER HESAP VERECEK”

Davayı takip eden vatandaşlar, burada, "Vatan sevgisi darbe dinlemez", "Tek bayrak altında yaşayan bu büyük milleti bölemezsiniz", "Asım'ın nesli burada", "Darbecilere aman vermeyeceğiz", "İhanetin bedeli ağır olur", "Hainler hesap verecek”, "Şehitlerin kanında boğulacaksınız" ve "Darbecilere idam isteriz" dövizleri taşıdı.

DURUŞMAYI TAKİP EDENLER

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demirci, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Aytunay, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Temel Başalan ve çok sayıda vatandaş da duruşmaları takip etmek için Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları'na geldi.