alibeyköy meydanı, canlı yayın

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Alibeyköy mahalle sakinlerini sevindirecek haber geldi.

Programda, Alibeyköy mahallesinde meydan düzenlemesi konusu da soruldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, mahallede geometrik trafik düzenleme çalışması yaptığını belirten Başkan Remzi Aydın şöyle devam etti;

"Alibeyköy, bizim çok sevdiğimiz ve önem verdiğimiz bir mahallemiz. Örneğin, Vardar caddemiz son derece güzel, geniş, ferah ve pırıl pırıl.

Alibeyköy mahallemizi, adeta Avrupa şehrindeki bir caddeye dönüştürerek, alışveriş yapılabilecek, rahatça yürünebilecek hale getireceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şu anda geometrik trafik düzenlemelerini yapıyor. Onun da düğümünü çözeceğiz, yol Çırçır ve Saya yokuğuna doğru tek yöne dönecek. Gelişte de yine Karadolop tarafından tek yön gelecek. Dolayısıyla trafik oldukça rahatlaycak. Silahtarağa tünelimizin de inşaatı başlamıştı zaten"

Alibeyköy'e katlı bir otopark kazandıracaklarını belirten Başkan Remzi Aydın şu ifadeleri kullandı;

"Tabi öte yandan Alibeyköy Stadımızın davası maalesef bitmedi. Bu bizim sürpriz karşılaştığımız bir konuydu ve burada zorunlu bir duruşumuz var. Ayrıca hastanemiz biliyorsunuz taşındı. Oraya şimdi okul istiyorlar. Biz de bakıyoruz şuan, çünkü buranın kiralamayla ilgili ekonomimize katkısı oluyordu.

Ama hastanemizin hemen yan tarafında vakıfların bir katlı otopark projesi var. Biz de destekliyoruz bu projeyi. Yani Alibeyköy mahallemize bir katlı otopark kazandıracağız"

Başkan Remzi Aydın vatandaşlardan biraz daha sabırlı olmalarını rica ederek şunları söyledi;

"Tüm bunların yanı sıra, Alibeyköy mahallemizin zemininde sıkıntı var. Burası yumuşak zemin olduğu için, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarfından buraya yüksek katlı imar verilemiyor. Ama biz bir şekilde Alibeyköy'ümüzü planlıyoruz.

Alibeyköy'ün bir meydana ihtiyacı var bunu biliyoruz ve bununla ilgili çalışmalarımız var. Vatandaşlarımızın sadece birazcık sabırlı olmalarını istiyorum, rica ediyorum.

Alibeyköy'ümüz şu anda büyük ve hızlı bir dönüşüm geçiriyor aslında. Şimdilik söylemek istemiyorum ama çok yakın bir zamanda farklı bir takım projelerle daha da güzelleşecek ve kıymetlenecek İnşallah"