Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Erken Seçim kararı, Eyüpsultan'da Gündem programı

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Erken Seçim kararı konusu gündeme geldi.

Erken seçim kararının milletime hayırlı olmasını dileyen Başkan Remzi Aydın, şöyle konuştu;

"Erken seçim kararı alınmasıyla ile ilgili, MHP ve AK Parti'nin Genel Başkanlarının ve yetkili kurullarının aldıkları bu kararın memleketimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Mecliste, konu bu hafta görüşülecek ve muhtemelen kanun çıkarılacak. Dolayısıyla yasal süreç de başlamış olacak. Doğal olarak seçim kampanyalarına da başlanacak"

Mevcut birlik ve beraberliğimizi bozacak hain girişimlerin hep olduğunu belirten Başkan Remzi Aydın, şöyle devam etti;

"Tabi ülkemiz özellikle 15 Temmuz'dan sonra çok ciddi bir sürece girdi. Hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımızın önderliğiyle, milletimizin iradesiyle savuşturulduktan sonra hain eller, mihraklar rahat durmadılar. Biz bunu her gün yaşıyoruz.

Devlet olarak, millet olarak, kurumlar olarak yaşıyoruz. Gerçekten görünen görünmeyen bir çok alanlarda, ekonomi, sosyal, siyasal alanda mevcut birliğimizi beraberliğimizi sekteye uğratacak, bozacak nitelikte hain girişimler hep devam etti.

Bir çoğu basına, kamuoyuna yansımadı ama içeriden, dışarıdan gizli, açık bir çok saldırılara maruz kaldık toplum olarak ve halen devam ediyor bu süreç. Tabi netice itibariyle bu vatandaşımızı rahatsız ediyor, ekonomiyi sıkıştırıyor ve piyasaları daraltıyor.

"ALINMASI GEREKEN BİR KARARDI VE DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Başka bir takım sosyal problemlere yol açıyordu. Dolayısıyla belki bu sürecin bir an örce ortadan kaldırılması, toplumun sosyal, ekonomik anlamda rahatlaması anlamında bence alınması gereken bir karardı ve doğru olduğunu düşünüyorum.

Belki zamanlaması tartışılabilir ama neticede alınmış bir karar. Ben Rabbimden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Böylece seçimden sonra bir iktidarın oluşması mukadder, bir başkan seçilecek. Tabi ki parlamento yenilenecek. Dolayısıyla seçimlerden yeni çıkmış bir başkan, oluşmuş bir hükumet neticede taze bir yönetimdir"

Bunun bir yenilenme, güç ve enerji doldurma olduğunun altını çizen Başkan Aydın, sözlerine şöyle devam etti;

"AK Parti inşallah çoğunluğuyla beraber Cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesini arzu ediyoruz, böyle olacağına da inanıyorum. Dolayısıyla halkından güven almış, tazelenmiş bir hükümetle, Cumhurbaşkanıyla beraber daha motive olmuş daha moralli olarak, devlet olarak, millet olarak yolumuza devam edeceğiz diye düşünüyorum.

"BU BİR YENİLENME, GÜÇ VE ENERJİ DOLDURMA"

Bu bir yenilenme, güç, enerji doldurma diyebiliriz. İnşallah milletimizin de bu Cumhur ittifakıyla bu sürece katkı vereceğine inanıyorum ve içerideki, dışarıdaki hainlere ve düşmanlara karşı Milli birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber bu süreci iyi bir şekilde, hayırlı bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum.

Tabi ki süreç hep zor oldu. Özellikle son 4 yıldır iki tane genel seçim, bir tane Cumhurbaşkanlığı seçimi yaşadık, bir referandum yaşadık. 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Şimdi yine dördüncü yılımızda yine ikinci bir Cumhurbaşkanlığı seçimi ve parlamento seçimi yaşayacağız.

"MENZİLİMİZE DAHA SAĞLAM ADIMLARLA GİTMEMİZİ SAĞLAYACAK"

Bütün bu süreçler gerçekten bizlerin daha çok kuvvetlenmesine, daha çok tecrübe kazanmasına, hedefe daha çok kitlenmemize yol açtı, daha çok motive etti ve kuvvetlendirdi.

24 Haziran sürecinin de bize bu şekilde etki yapacağını düşünüyorum. İnşallah menzilimize daha sağlam adımlarla gitmemizi sağlayacak diye düşünüyorum. Yeniden hayırlı olsun diyorum"