Başkan Remzi Aydın'dan Özlem Çarşısı esnafıyla toplantı

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, prestij cadde uygulamasında fiziki çalışmaları sona eren Özlem Çarşısı esnafıyla istişarelerde bulundu.

Başkan Remzi Aydın, düzenlenen toplantıda, Özlem Çarşısı'nın bundan sonraki süreçte sağlıklı, kalıcı, istikrarlı ve verimli olması adına neler yapılabilir konusunda esnafla görüşerek fikirlerini aldı.

BAŞKAN REMZİ AYDIN: SAHİP ÇIKILIRSA BURASI UZUN YILLAR HİZMET VERMEYE DEVAM EDER

Toplantı başlangıcında Başkan Remzi Aydın, Özlem Çarşısı esnafı esnafına hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Buraları biz yapıyoruz, bakımlarını da yapıyoruz. Ama burası esas olarak burada yaşayanların sahip olduğu bir cadde. Burada oturanlar ve esnafımız buraya sahip çıkacak. Sizler tarafından sahip çıkılırsa burası uzun yıllar bozulmadan kalır ve hizmet vermeye devam eder.

Burasıyla ilgili ortaklaşa konulacak kurallara en fazla sizlerin sahip çıkması gerekiyor. İşlerimiz daha iyi olsun, çarşımız daha güzel olsun istiyoruz”

Sonrasında ise; özellikle araç trafik yoğunluğu, trafik akış yönü, araç parklanmaları, esnafın mal indirme yüklemeleri nasıl yapacağı, kaldırımların yayalar tarafından daha rahat kullanılması için yapılabilecek uygulamalar, esnaf açısından eksiklikler var mı, gece saatlerinde Özlem Çarşısı'na araç giriş çıkışı yapılacak mı gibi konular konuşuldu.

Toplantı sonunda, Özlem Çarşısı'nın, düzenlenecek bir etkinlikle açılışının yapılması konusu da gündeme geldi.