Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Turşu Festivali, Kemerburgaz

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Twitter üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında vatandaşların soruları cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, yapılacak olan etkinliklerden bahsedildi.

BİZİ SEVGİYLE BİRBİRİNE BAĞLAYAN BİR ETKİNLİK”

Başkan Remzi Aydın, Aşure dağıtımı etkinliğinden bahsederek şunları söyledi;

“Aşure aslında farklılıklarımızı aynı potada eriterek tek bir hale getiren sembol yemeğimiz. İçerisinde çok fazla farklılıklar var ama bir araya geldiğinde çok besleyici nitelikli bir yemek oluyor. Ama tabi bir sembol. Gönüllerimizi, farklı karakterlerimizi bir araya getiren ve sevgiyle bizi birbirine bağlayan bir etkinlik.

Geçen yıllarda Karadolap Mahallemizde Bilgi Evimizin orada bir aşure etkinliği yapmıştık ve çok olumlu tepkiler almıştık. Bende iyi gözlemlerde bulundum. İnşallah bu sene de 30 Eyül’de gerçekleştireceğiz.”

HEM DOĞAL BESLENME HEM EKONOMİK CANLILIK”

Turşu Festivali’ne de değinen Başkan Remzi Aydın, vatandaşı davet ederek şöyle konuştu;

“Kemerburgaz Turşu Festivali çok ilgiyle karşılanan özellikle esnafımızın çok memnun kaldığı bir etkinlik oldu. Sadece esnafımızın değil turşu severlerin de ilgiyle takip ettiği bir festival oldu. Amacımız hem Kemerburgazımızı hem de geleneksel olan turşumuzu tanıtmak.

Böylece belki doğal beslenmeyi teşvik etmeyi amaçlayan, esnafın da ekonomik anlamda canlanmasını sağlayan, bununla birlikte birkaç saat hoş vakit geçirmeyi sağlayan bereketli bir çalışma.”

Başkan Remzi Aydın, konuşmasında 6 Ekim'de Turşu Festivaline vatandaşlarımızı davet etti.