Bedirhan Yücel Futbol Turnuvası Başladı

Bedirhan Yücel anısına düzenlenen futbol turnuvası programında konuşan Başkan Aydın, “Turnuvada dostluk kardeşlik içerisinde mücadelemizi ortaya koyacağız.” dedi

Eyüp Belediyesi, Eyüp Çırçır İmar Spor minikler takımında futbol oynayan ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden 11 yaşındaki Bedirhan Yücel'in anısına bir futbol turnuvası düzenledi. Kemerburgaz Şehit Osman Yumuk Tesisleri'nde düzenlenen turnuvaya Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın yanı sıra Bedirhan Yücel'in babası İbrahim Yücel ve Eyüp Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Metin Çırpan katıldı.

Kur-an'ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan programın ardından Başkan Aydın, İbrahim Yücel ile birlikte, turnuvaya katılan takımlara özel olarak yapılmış formaları verdi. Turnuvanın başlangıç vuruşunu da Başkan Aydın, İbrahim Yücel ile birlikte yaptı.

Başkan Remzi Aydın açılışta bir konuşma yaparak, “Bugün Bedirhan Yücel kardeşimizin adına bir turnuva düzenliyoruz. Kendisini tanıyordum. Sizler gibi pırıl pırıl, tertemiz bir çocuktu. Sporu çok seviyordu. Onu tekrar anıyoruz. Gençliğe, eğitime ve spora özellikle önem veriyorum. Sporda her zaman başarıyı önemsiyorum ama daha çok önemsediğim şey sporcuların disiplinli ve ahlaklı olmaları. İnşallah hepiniz disiplinli, ahlaklı sporcu olacaksınız. Hepinizi bu turnuvaya katıldığınız için kutluyorum. Bu turnuvanın bana göre galibi, şampiyonu hepinizsiniz. Dostluk kardeşlik içerisinde mücadelemizi ortaya koyacağız.” dedi.

İbrahim Yücel ise, “Bu güzel günde oğlumun adına yapılan bu organizasyona katkılarınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

FİNAL MAÇI 24 EYLÜL'DE YAPILACAK

Turnuvaya Eyüp ilçesinde bulunan futbol kulüplerinin U-15 takımları katılıyor. 12 takımın katıldığı turnuvada müsabakalar 6'şar takımdan oluşan iki grupta düzenlenecek. Turnuva bir ay sürecek ve maçlar Kemerburgaz Şehit Osman Yumuk tesislerinde oynanacak.

Final maçı 24 Eylül Cumartesi günü saat 16:00 başlayacak ve bitişinden hemen sonra kupa törenine geçilecek. İlk 3'e giren takımlara kupa, katılım sağlayan tüm takımlara da plaket verilecek.

Turnuvaya katılım sağlayan kulüpler ise şöyle; Akşemsettin, Alibeyköyspor, Güzeltepe, Göktürksaray, Çırçır İmar Spor, Kemer Fk, Kemerburgaz, Öz Alibeyköyspor, Parseller, Ramispor, Topçular ve Yeşilpınar.