Bedirhan Yücel Futbol Turnuvası Final Maçı Yapıldı

Eyüp Çırçır İmar Spor minikler takımında futbol oynayan ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden 11 yaşındaki Bedirhan Yücel'in anısına düzenlenen futbol turnuvasının final maçı yapıldı.

Yeşilpınar mahallesinde ikamet eden ve geçtiğimiz yıl geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Bedirhan Yücel’in anısına düzenlenen futbol turnuvasının final maçı Eyüp Stadı’nda gerçekleşti. Eyüp Belediyesi’nin Eyüp Amatör Kulüpler Birliği ile ortaklaşa düzenlediği turnuvaya Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Metin Çırpan, Bedirhan Yücel’in annesi Hatice Yücel ve babası İbrahim Yücel ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaklaşık bir aydır devam eden Bedirhan Yücel Futbol Turnavası’nın final maçı Parseller ve Kemerburgaz Spor Kulüpleri arasında oynandı. Renkli ve zorlu oynanan final maçında Parseller Spor Kulübü, Kemerburgaz Spor Kulübünü 1-0 yenerek şampiyon oldu.

BAŞKAN AYDIN’DAN HEDİYE

Final maçı sonrası futbolculara madalyalarını veren ve dereceye giren takımları kutlayan Başkan Aydın, “Önümüzdeki yıl diğer takımlardan da derece bekliyorum ve centilmence bir turnuva olduğu için herkesi tebrik ediyorum. Bedirhan çocuğumuzun hatırasına güzel bir turnuva oldu. Tüm yöneticilere ve sporcu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Dereceye giren takımlarımızın sporcularına da Vialand Tema Park bileti hediye ediyorum.” diye konuştu.

Futbolculara verdiği ödüllerinin ardından Başkan Aydın, aileye de üzerinde Bedirhan Yücel’in fotoğrafının yer aldığı bir plaket takdim etti. Daha sonra Amatör Spor Kulüpleri Birliğinin yöneticileri de turnuvaya katılan takımlara plaketlerini verdi.

KUPA YÜCEL AİLESİNE VERİLDİ

Şampiyon olan Parseller Spor Kulübünün futbolcuları ise kazandıkları kupayı Bedirhan’ın ailesine hediye etti. Anne Hatice Yücel, bu davranış karşısında duygusal anlar yaşarken, baba İbrahim Yücel, “Başta Belediye Başkanımız Remzi Aydın olmak üzere turnuvada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Baba İbrahim Yücel ve anne Hatice Yücel, çekilen hatıra fotoğrafının ardından tüm sporcuları tek tek tebrik etti.

PARKA ADI VERİLMİŞTİ

Belediye Başkanı Remzi Aydın, Bedirhan Yücel’in anısına düzenlenen futbol turnuvası öncesinde geçtiğimiz yıl ismini oturduğu semtteki bir parka vermişti. İmar Spor Kulübünün de futbolcusu olan Bedirhan, okuduğu okulda da arkadaşları tarafından oldukça sevilen bir isimdi.