Bekir Bozdağ, Eyüp'te Yozgatlılar İftarında…

Yozgat Dernekler Federasyonu’nun Eyüp Haliç Etkinlik Alanı’nda düzenlediği iftar yemeğine katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ "Cumhurbaşkanlığı bir hemşehrilik meselesi asla değildir. Cumhurbaşkanlığı bir millet, devlet, Türkiye meselesidir" dedi.

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve İstanbul’da oturan Yozgatlıların katıldığı iftar yemeğinde konuşan Bozdağ, Ramazanın, rahmetin, bereketin, mağfiretin ayı olduğunu söyledi.

İstanbul'da huzur içinde iftar ettiklerini belirten Bozdağ, gönüllerinin, dünyanın her yerinde insanların huzur içinde iftar yapmasını istediğini ancak Suriye, Irak, Afganistan, Libya, Mısır ve pek çok yerde bunun yapılamadığını anlattı.

Bozdağ, bütün ülkelerin huzur ve barış içinde olmasını istediklerini vurgulayarak, "İnsanların, birbirlerini öldürmek için değil sevmek ve yaşatmak için mücadele etmesini gönülden temenni ediyoruz, Dileriz ki oralarda da huzur ve barış olur. Türkiye'nin huzur ve barışı gıpta edilecek bir noktadadır ama buna da göz dikenler, huzuru, barışı bozmak isteyenler her daim oldu, bundan sonra da olacaktır" diye konuştu.

Yozgat'ın, iktidarları döneminde önemli hizmetler aldığını aktaran Bozdağ, şöyle devam etti:

"12 yılda büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Ulaşımda bölünmüş yollar ile önemli rahatlama sağlandı. Ancak sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. Ama bu sene büyük bir kısmı bitiyor ve önümüzdeki sene de bitecek inşallah. Yüksek hızlı trenin de temeli atıldı. 2009'dan bu yana çok hızlı bir şekilde yapılmaya devam ediyor. 2015 diye hesaplıyorduk ama 2016 içinde faaliyete geçiriyoruz. Buradan binen, Yozgat'a daha hızlı, ucuz, konforlu şekilde ulaşma imkanı bulacaktır."

Bozdağ, Yozgat'ta bunun yanı sıra havaalanı yaptıklarını, üniversite kurarak, eğitimde çağ atlattıklarını ve sağlıkta da önemli hizmetlere imza attıklarını dile getirdi. "Hani diyorlar ya 'Recep Tayyip Erdoğan nereli?' diye. Tayyip Erdoğan Rizeli değil, Türkiyelidir, Türkiyeli" diyen Bozdağ, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin her yerindendir. Rize'de, İstanbul'da ne eser varsa, Yozgat'ta da her yerde eserleri var. Eserleriyle, sevdasıyla Yozgatlıdır. Tıpkı İstanbullu, Siirtli olduğu gibi her tarafta eserleriyle millete mal olmuştur. O yüzden diyorum ki, Yozgatlılar olarak, 10 Ağustos'ta bir mesaj vereceğiz. 'Benim Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan' mesajını vereceğiz. Doğru mu? Hep beraber. Bu mesajı güçlü bir şekilde vereceğiz. İstanbul, Ankara ve her yerdeki Yozgatlılar eminim ki bu mesaja sahip çıkacaktır."

Bozdağ, Türkiye'nin lider, daha güçlü bir ülke olması, içeriden ve dışarıdan yapılan hesapların bozulması için 10 Ağustos'taki seçimlerin önemli olduğunu anlatarak, şunları aktardı:

"Bunun için diyorum ki, milletin cumhurbaşkanının adam gibi adam olması, halkı için ömrünü feda etmiş olması, pek çok mücadeleleri vermiş olması lazım. Şöyle dönüp bir bakın, hayatının, 61 yıllık bir ömrün önemli bir kısmı bu millet için mücadele ile geçmiş, terleyen, terleten, korkmayan, yılmayan, cesaretle her meselenin üzerine giden, milletin cumhurbaşkanı olacaktır inşallah. Buna yürekten inanıyorum. Cumhurbaşkanlığı bir hemşehrilik meselesi asla değildir. Cumhurbaşkanlığı bir millet, devlet, Türkiye meselesidir. Biz burada, bu millet, devlet, ülke, bayrak için en doğrusu ne ise onu yapacağız, onun için çalışacağız."