Belediye Personeline Arama Kurtarma Eğitimi

Eyüp Belediyesi tarafından afet ve acil durumlarda hazır bir şekilde ilgili kurum ve kuruluşlara destek olmak amaçlı Afet Destek Ekibi oluşturuldu.

Eyüp Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü bünyesinde kurulan ESAY (Eyüp Sultan Afet Yönetimi Birimi), Türkiye izcilik Federasyonu (TİF)’le birlikte düzenlediği Arama Kurtarma Eğitimi, Bolu Aladağlar'da bulunan Tevfik Rüştü Günday Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Eyüp Belediyesi personellerinden oluşturulan Afet Destek Ekibi'ne 2 gün boyunca Kampçılık Eğitimi, Arama Kurtarmada Kullanılan Malzemeler, Yürüyüş ve İntikal, Arazi Arama Kurtarma Teknikleri ve Bilgileri, Gece Arama Usulleri, Harita, Pusula ve GPS Bilgileri, Acil İlk Yardım Bilgisi ve Acil Taşıma Usulleri başlıklarından oluşan temel arama kurtarma eğitimleri verildi.

ESAY Birim sorumlularından olan aynı zamanda da TİF kurul üyelerinden İsmail Tok ve TİF Başkanı Hasan Dinçer Subaşı'da eğitimlere katılarak ekibe, arama kurtarma konusunda bilgiler verdi. TİF Başkanı Subaşı, ESAY'ın yapacağı her türlü eğitim ve tatbikat faaliyetlerine destek vereceklerini belirtti.

Eğitimler sonunda ekibe Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer tarafından, katılım belgesi verildi.