"Beneksiz Böcek Uğur" Göktürk'te Sahnelenecek

Beneksiz Böcek Uğur adlı çocuk tiyatrosu 23 Ekim Pazar günü Eyüp Belediyesi Göktürk Kültür Sanat Merkezinde sahnelenecek.

Tiyatro Lika'nın hazırladığı, İlknur Demir’in yazıp yönettiği, Begüm Hergüvenç, Burçak Yüksektepe, Esat Bağış, Murat Karakaş, Mehmet Bezgin'in rol aldığı Beneksiz Böcek Uğur adlı çocuk tiyatrosu, yarın saat 12.00'da Eyüp Belediyesi Göktürk Kültür Sanat Merkezinde Göktürklü çocuklarla buluşacak.

Uğur Böceği, Bızıldak Arı ve Kıtır Tırtıl'ın hikayeleri anlatıldığı tiyatronun konusu ise şöyle: "Cıvıltı ormanında yaşayan hayvanlar son zamanlarda ilginç değişiklikler yaşamaktadır. Ormanın en yaramaz böceği Uğur beneklerini kaybeder, Vızbız Bızıldak Arı iğnesini bulamaz, Tırtıl Kıtır'sa bir türlü kelebeğe dönüşemez. Beneksiz Böcek Uğur, Bızıldak Arı ve Kıtır Tırtıl kuş gölündeki beyaz pelikandan bir tüy getirirlerse Baykuş Bilgin yaşanılan karışıklığı düzeltebileceğini söyler.

Kuş gölünün kirliliğini ve güneş tarlasının kuraklığını gören üç arkadaş, cıvıltı ormanı da temizlenmezse yaşayacak hiçbir yer kalmayacağını anlar. Kendilerinden çok büyük olan poşetleri, pet şişeleri, tenekeleri güçlerini birleştirerek temizlemeye başladıklarında her şey düzelmeye başlar fakat yine de Beneksiz Böcek Uğur'un benekleri bulunamaz. Acaba Baykuş Bilgin beneklerin yerini söyleyecek midir?"