Dar olan yolu genişletebilmek ve zaman zaman yaşanan toprak kaymalarının önüne geçebilmek için Başkan Remzi Aydın'ın talimatı ile başlatılan Eyüp Merkez Mahallesi Bestekar Hafız Hüsnü Efendi Sokak’taki istinat duvarı çalışması tamamlanarak sokak sakinlerinin hizmetine sunuldu

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen, Eyüp Merkez Mahallesi Bestekar Hafız Hüsnü Efendi Sokak’taki istinat duvarı çalışması tamamlandı. Çalışması tamamlanan ve sokaktaki güvenliği artıran istinat duvarı, 58 metre uzunluğunda ve 7 metre yüksekliğinde yapıldı. Duvarın tamamlanmasıyla birlikte yol genişletilerek trafikte rahatlama sağlandı.

Başkan Aydın’a teşekkür

Uzun yıllardır yol yüzünden çeşitli sıkıntılar yaşadıklarını belirten sokak sakinleri, istinat duvarının tamamlanması ve yolun genişlemesinin özellikle sürücüler arasında yaşanan tartışma ve kavgaları sona erdirdiğini belirtti.

Sokak sakinleri ayrca, asfalt olan yolun kilit taşı kaplanması ve güvenli bir hale getirilmesinden dolayı Başkan Remzi Aydın'a teşekkür etti.