Bilgi Üniversitesi'nden Eyüp Belediyesi'ne Teşekkür Ziyareti

Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Barika Göncü ve öğrencileri, Eyüp Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri birimini ziyaret etti. Göncü ve öğrencileri, Başkan Aydın’a sokak hayvanları için yaptığı çalışmalar teşekkürlerini ilettiler.

Barika Göncü ve öğrencileri, Eyüp Belediyesi’nin sokak hayvanlarına barınma, bakım, besleme ve sağlık gibi birçok konuda Avrupa standartlarında, çok kaliteli ve samimi hizmet sunulduğunu dile getirerek, yapılan çalışmalar için teşekkür etti. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın çalışmalarını da yakından takip ettiklerini belirten Barika Göncü, “Sokak hayvanları için yapılan hizmetleri izliyoruz. Özellikle hayvan severler ile birlikte hareket edilmesi, onların görüş ve düşüncelerinin alınması, bu konuda çalışmalara ne derece önem verildiğinin göstergesi. Sayın Başkanımıza bu konudaki duyarlılığı için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Göncü ayrıca, Eyüp Belediyesi ve Bilgi Üniversitesi’nin ortaklaşa yürütmeyi planladığı; anne, baba ve çocuklar için hayvan sevgisi, hayvan sahiplenme, bakım, davranış ve 5119 sayılı kanun ile ilgili eğitim semineri hakkında detaylı bilgiler verdi. İnşası süren Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği hakkında da bilgi alan heyet, böyle bir çalışmanın sokak hayvanları ve çevrede yaşayan insanlar için çok değerli bir kazanım olduğunu dile getirdi.