Binlerce Eyüplü Gemilerle Mitinge Gitti…

Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapacağı İstanbul Maltepe’deki miting alanı binlerce Ak Partili tarafından doldu taştı.

Eyüp’te deki Ak Partililer de, Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Tayyip Erdoğan için aileleriyle birlikte sabah saatlerinde Eyüp iskelesinde buluştu. Başkanımız Remzi Aydın ve ailesi, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ve ailesi, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Ak Parti Eyüp Kadın Kolları üyeleri, Gençlik Kolları üyeleri, kısacası Eyüp’teki binlerce Ak Partili Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan’a destek vermek üzere gemilere binerek Maltepe’ye gitti.

Başbakan Erdoğan mitingdeki konuşmasına İstiklal Marşı okuyarak başladı.

Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Tayyip Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:


-İstanbul sizi bir kez daha selamlıyorum. Bütün ilçeleri bütün semtleri selamlıyorum. Cihanı titreten sultanlarını minnetle selamlıyorum. Bugün Maltepe'de yine tarih yazıyorsun. Şu İstanbul'daki kükreyiş varya dostlarımızın yüreğine su serpiyor. Kardeşlerimizin gönlünü ferahlatıyor. Mazlumlara umut ışığı oluyor.
Bu dik duruşun zalimlerim yüreğine korku salıyor. Sen dimdik durduğun sürece adaletin sancağı düşmez. Sen Fatih Sultan Mehmet'in torunlarının şehrisin.

-Bu muhteşem meydanda sadece 10 Ağustos mitingi yapmıyoruz. Iraklı, Suriyeli, Libyalı, Mısılı kardeşlerimize biz buradayız diye haykırıyoruz. Buradan Gazze'nin çocuklarına selam gönderiyoruz.

-Şucaiyye'den Mehmetçiğimizi çektik ama yüreğimizi çekmedik. Kalbimiz her zaman Gazzeli kardeşlerimizin yanındadır.

"HİTLER'İN YAPTIĞINI BUGÜN İSRAİL YAPIYOR"

-Hitler Almanya'da nasıl ari bir ırk oluşturmak istediyse İsrail devleti de orada aynı hedefin peşinden koşuyor.

"CEVAPLARINI ALACAKLAR"

Türk ABD dostluk grubu bana mektup yazıp güya beni tehdit ediyor.. Aynı şekilde yazılı cevabını alacaklar o ayrı ama ben buradan sesleniyorum: Kadınları öldürüyorlar ki Filistinli doğurmasınlar, bebekleri öldürüyorlar ki büyümesinler, erkekleri öldürüyorlar ki vatanlarını savunmasınlar.

Öldürdükçe daha da korkacaklar. Kan akıttıkça akıttıkları kanda boğulacaklar. Gün gelecek zulümlerinin hesabını mutlaka verecekler.

SAMİMİ MÜMİNLER GAZZE'NİN YANINDA!

-Hiçbir zulüm edebi değildir, gün gelecek zulümlerinin hesabını mutlaka verecekler. Bu bebek katillerinin, İsrail yönetiminin er ya da geç yaptıklarının hesabını hukuk içinde vereceğini biliyoruz. Dünyada vicdan sahipleri Filistin ve Gazze'nin yanında, samimi müminlerin hepsi Gazze'nin yanında.

İSRAİL HESAP VERECEK!

Filistin'de şu ana kadar, bu son saldırıda 10 gazeteci hayatını kaybetti. Bizim oradaki Anadolu Ajansı büromuza, iki kez saldırı yapıldı, gazeteciler yaralandı. Hiç dünyadan tepki var mı Ey uluslararası basın, ey basın örgütleri neredesiniz Türkiye'de terör suçluları için 'gazeteciler tutuklu' diye ayağa kalkarsınız, Filistin'de ölen gazetecileri neden görmüyorsunuz.

Bu bebek katillerinin, İsrail yönetiminin er ya da geç yaptıklarının hesabını hukuk içinde vereceğini biliyoruz.

PENSİLVANYA İSRAİL'İN YANINDA!

Pensilvanya ihanet çetesi, otoriteden talimat almadan iş yapamaz. Mavi Marmara'da İsrail'in yanında yer almadı mı?

CHP VE MHP ELİMİZE SU DÖKEMEZ!

-Muhtaçlara ulaşma, mazlumların hakkını savunma, Türkmenlerin ihtiyaçlarını giderme noktasında, ne CHP ne de MHP bizim elimize su dahi dökemez, su. Kardeşlerim bu MHP'nin milliyetçiliği fasondur, fason. Bunların milliyetçiliği de halkçılığı da sahtedir, sahte. İşte biz bunların milliyetçiliğini, çıkardıkları ortak adaylarında, yani monşerde gördük...

BU MONŞER HİÇBİR ŞEYDEN ANLAMAZ


-Bu monşer aday zaten bu işlerden hiç anlamaz. Suudi Arabistan 'Bunu çekin' diye bize söyledi, mevcut cumuhurbaşkanımız Abdullah Bey'e söyledi, dışışleri bakanımıza söyledi. 'Bu adamı alın burdan' dedi. Biz de dedik ki 'Yani seçim yapıldı, seçimle geldi seçimle geleni alma imkanımız malum yok. Biz sizi bu noktada gücendirmek istemeyiz ama böyle bir imkan yok.' Bu bize ne dedi biliyor musunuz 'Benim arkamda durmuyorsunuz' dedi. Tamam da sen başarısızsın, beceriksizsin. Seni bundan dolayı istemiyorlar. Diyor ki 'bana nişan taktılar.' Sana gidesin diye nişan taktılar" dedi.

NEYMİŞ, 3 DİL BİLİYORMUŞ

-Neymiş profesörmüş, neymiş 3 dil biliyormuş. Biz tercüman mı yoksa ülkeyi yönetecek adamı mı arıyoruz Tercüman arıyorsak çok... 3 dil bilen de var, 5 dil bilen de var. Ben işte tercümanlarla götürüyorum işi hamdolsun...

EKMEL, ÖYLE DEVLET Mİ KALDI!

Çekoslovakya Devlet Başkanı arkadaşım' diyor. Ekmel, Çekoslovakya diye devlet mi kaldı Artık Çek Cumhuriyeti var. Çekoslovakya diye devlet var mı Çekoslovakya iki ayrı devlet oldu" dedi.

NİCE SUİKAST GİRİŞİMİNDE BULUNDULAR

-Biz Hakk'a ve halka teslim olmuşuz. Sizin manşetleriniz, bize işlemez. Sizin tehditleriniz, bize işlemez. Sizin kurşunlarınız, sizin suikast planlarınız, sizin işaret ettiğiniz darağacı yolları, bize işlemez. Allah'a hamdolsun işlemedi. 'Muhtar bile olamaz' diye manşetler attılar. O manşetler bize tesir etmedi. Nice suikast girişiminde bulundular. O tehditler bizi yolumuzdan çevirmedi..

SİZE VEDA ETMİYORUM

-Bugün İstanbul'a, sizlere veda etmiyorum. Bu şehirde vefat etmek, bu şehre defnedilmek benim vasiyetimdir. Sizin karşınızda Başbakan, Cumhurbaşkanı adayı değil, Kasımpaşalı Recep Tayyip Erdoğan var.