“Bir Ağacın Dalları” Gençlerle Yeşeriyor

Eyüp Belediyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin geçmişten gelen ve günümüzde kopmaya yüz tutmuş kültürel bağları yeniden güçlendirmek adına gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesine giyecek ve kırtasiye malzemesi desteği sağladı.

Talep edilen malzemelerin, Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Şefkateli Mağazası tarafından temin edildiği “Bir Ağacın Dalları” adlı proje kapsamında, 14 - 22 Mayıs 2015 tarihleri arasında Elazığ, Diyarbakır, Batman ve Kahramanmaraş illerindeki bazı okulların ilk ve orta okullarda eğitim gören yardıma muhtaç öğrencilere giyim ve kırtasiye malzemeleri yardımında bulunulacak.

Proje ile ilgili düşüncelerini dile getiren Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Şefkateli Mağaza Sorumlusu Semra Yıldız, “Ülkemizin değerlerine sahip çıkmayı ve gençlerin yüzlerinde birer tebessüm oluşturmayı hedefleyen bu proje eminim daha birçok hayatı yeşertecektir. Böyle bir projeye gönül verdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak bizler bu tip projelere destek vermeye önem veriyor ve ihtiyaç sahibi insanların yaşam standartlarını artırmalarına destek olmaya çalışıyoruz'' dedi.

Proje koordinatörü, YTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi öğrencisi Haluk Halisdemir de, “Biz bu proje ile Doğu-Batı ayırt etmeksizin hepimizin köklü bir ağacın dalları olduğunu bilinçlere kazımaya çalışıyoruz. Bu amacımızı gerçekleştirmek üzere yanımızda olan Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne katkılarından ötürü Bir Ağacın Dalları ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyorum, bizimle olan tüm destekçilerimize minnettarım” dedi.