Birim Müdürlerine “Etkin Yönetim” Eğitimi

Eyüp Belediyesi’nde görevli birim müdürleri, Prof.Dr. Tanıl Kılınç tarafından verilen eğitim programına katılarak etkin yöneticilik konusunda bilgi aldı.

Eyüp Belediyesi’nde görevli birim müdürleri, Prof.Dr. Tanıl Kılınç tarafından verilen Yönetim Becerilerinin Geliştirilmesi konulu eğitim programına katıldı. Eyüp Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Titanic Otel’de organize edilen programa, Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer’in yanı sıra Eyüp Belediyesi’nde görevli birim müdürleri katıldı. Üç saat süren eğitim boyunca birim müdürleri, Prof. Dr. Kılınç’ın deneyimlerini dinleyerek etkin yöneticilik konusunda bilgilendirildi. Sohbet havasında geçen eğitim programında birim müdürleri merak ettiği soruları Kılınç’a sorma imkanı buldu.

Eğitimi veren Prof.Dr. Tanıl Kılınç, genel anlamda yönetim teknikleri eğitimlerine değinerek “Eğitim aslında kişilerin kendilerini sorgulamaları için bir araçtır. Bizim alanımıza giren kişisel gelişim tarzı eğitimler gerek bugünkü konumuz olan yönetim becerilerinin konuşulması olsun gerek çalışanların daha iyi takım çalışması yapabilmesi daha iyi iletişimci olabilmeleri konuları ile ilgili olsun ilk etapta kişisel anlamda kendi gelişimlerini sağlayacaktır. Bunun asıl amacı yaptıkları işe yansıması, yöneticilerin kendilerini geliştirmesi özellikle çalışanların daha moralli motivasyonlu olarak çalışmasını sağlayacaktır. Çalışanların moral ve motivasyonları ise onların kendi konuları ile ilgili alacakları eğitimlerde vatandaş memnuniyeti olarak yansıyacak amacımız bu. Dediğim gibi eğitimler bir araçtır, önemli olan eğitim alanları kendilerini sorgulayarak gerekli dersleri çıkarıp işlerine yansıtabilmeleridir” dedi.

“DAHA İYİ BİR HİZMET AMACIYLA EĞİTİMLERE KATILIYORUZ”

Eğitime katılan Eyüp Belediyesi Özel Kalem Müdürü Murat İnkaya ise, belediyecilik hizmetlerinde daha klasik kavramın dışına çıkıldığını belirterek, “Belediyecilik hizmetlerimizde daha klasik hizmetlerden ziyade daha modern insanımıza yakışır bir hizmet amacıyla bu eğitime katılıyoruz. Eğitimlerimiz ilk günümüzden itibaren çok verimli geçti. Umarım sona geldiğimizde de bizim iletişimde eksik olduğumuz yöntemleri kavrar ve insanıma yaraşır bir hizmeti yine onlara sunabiliriz. Ayrıca, bize bu eğitim imkanını tanıdığı için Eyüp Belediye Başkanımız Remzi Aydın’a da teşekkür ediyorum” dedi. Öte yandan eğitime katılan birim müdürlerinden Eyüp Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatih Sanlav ise, eğitim imkanından dolayı tertip komitesine, başkan yardımcılığı ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a teşekkür etti.