Camiler, Sokaklar ve Caddeler Temizlenmeye Devam Ediyor

Eyüp Belediyesi, Eyüp'ün cadde ve sokaklarını detarjanlı su, camileri ise su buharı ve gül suyuyla yıkayarak temizlemeye devam ediyor

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın talimatıyla Temizlik İşleri Müdürlüğünce, "Daha Temiz Bir Eyüp İçin" ilçede cadde ve sokaklar detarjanlı su, camiler ise su buharı ve gül suyuyla yıkanarak temizlenmeye devam ediyor.

Temizlik ekipleri su tankerlerinin girebildiği her sokağı haftada bir caddeleri ise haftada iki kez yıkıyor. Eyüplülerin çevre temizliğini önemsediklerini belirten temizlik ekipleri, ilçe sakinlerinin desteğine de önem verdiklerini söylüyor.

Temizlik ekipleri tarafından ayrıca ilçede bulunan camiler ve çevresi su buharı ile dezenfekte edilip içleri gül suyuyla yıkanıyor. Özel temizlik malzemeleri ve ekipmanlar ile düzenli olarak camilerin halılarını yıkayan ekip, sonrasında gül suyu esansı dökerek temizliği tamamlıyor.

İslam alemi için büyük önem taşıyan Eyüp Sultan Camii'nin avlusu ve çevresi ise her gün 40 kişilik temizlik personeli tarafından su buharı ve gül suyuyla dezenfekte ediliyor.