Eyüp Belediyesi'nin girişimiyle Göktürk Çamlık Caddesi ve Ağaçlık Köyü Oniki Evler mevkiinde BEDAŞ tarafından yenileme çalışmaları yapıldı.

Göktürk Çamlık Caddesindeki trafo ve Ağaçlı Köyü Oniki Evlerdeki alçak gerilimli direkler yenilendi. Ağaçlı Köyü 12 Evler mevkiinde orman arazisi içinden geçen mevcut alçak gerilim havai hat direkleri yoğun hava şartlarından dolayı arızalara sebep oluyordu. Arızaları minimum seviyeye indirmek için mevcut direkler orman arazisinden alınıp yola çıkartılarak yenilendi. Göktürk Çamlık caddesindeki bölgede bulunan direk tipi trafo yerine güvenlik ve estetik açıdan çevreye sağladığı uyumdan dolayı beton köşk koyuldu. Bölgedeki vatandaşlardan gelen gerilim düşüklüğü şikayetleri üzerine 400 KV olan kapasite 1000 KV'a çıkartıldı.

Orta gerilim havai hatlar ise iptal edilip yeraltına alındı. Ayrıca bölgedeki görüntü kirliliğini ortadan kaldıran bu yenilemenin dışında Göktürk'ten gelmekte olan köyleri besleyen hattın enerjisine ilave bir hat çekilerek alternatif beslenme kaynağı oluşturuldu.