Çanakkale platosunda gösteri devam ediyor

Eyüp Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıldönümünde, Haliç Etkinlik Alanı’nda çok özel bir projeye imza attı. Haliç kıyısındaki alana Çanakkale Savaşı platosu kuruldu ve 100 yıl önce şanlı ordumuzun gerçekleştirdiği destan, 40 kişilik sanatçı grubuyla tiyatral bir şekilde canlandırıldı. 18 Mart tarihinde başlayan etkinlik yoğun istek üzerine 5 Nisan’a kadar uzatıldı.

Eyüp Haliç Etkinlik Alanı’nda kurulan Çanakkale platosuna vatandaşlar ve özellikle öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Bugüne kadar gerçekleştirilen canlandırmaları binlerce Eyüplü takip etti. Vatandaşların büyük beğenisi toplayan Çanakkale etkinliği gelen talepler üzerine Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın talimatıyla 5 Nisan tarihine kadar uzatıldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, platodaki gösterileri her Eyüplü’nün izlemesi gerektiğini belirterek, “Burada bir de fotoğraflardan oluşan bir sergi alanımız var. Ayrıca o günleri anlayabilmek adına Mehmetçiğimizin içtiği çorbadan ikram ediyoruz. Çanakkale ruhunu hissetmek isteyen tüm ilçe sakinlerimizi buraya davet ediyorum. Mutlaka gelip görsünler” dedi.

Tiyatral gösteriler 5 Nisan tarihine kadar 10:00 - 11:30 - 13:45 ve 15:15 saatlerinde izlenebilecek.