Canlı Yayında A'dan Z'ye Eyüp Konuşuldu

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kanal T’de Kadir Balık’ın hazırlayıp sunduğu “Kadir balık ile Ramazan Keyfi” programının konuğu oldu. Programda Kadir Balık’ın sorularını yanıtlayan Başkan Remzi Aydın, Ramazan ayının Eyüp’te nasıl yaşandığını anlattı. Başkan Aydın ayrıca Eyüp’e yapılan ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili de bilgi verdi.

Başkan Remzi Aydın, 23.45’te başlayan ve yaklaşık 50 dakika süren programda, Kadir Balık’ın kendisine yönelttiği Eyüp ile ilgili sorularını yanıtladı. İlk olarak Ramazan ayının, “Huzur başkenti Eyüp”te ve İstanbul’un Manevi Fatihi Ebu Eyyûb el-Ensari Hazretleri’nin huzurunda nasıl yaşandığı konusuna değinen Başkan Aydın, kurulan iftar ve sahur sofraları ile kültürel etkinlikleri anlattı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, programın ilerleyen dakikalarında ise göreve geldiği günden bugüne kadar Eyüp’te yapılan çalışmalar ve yatırımlar konusunda bilgi verdi. Özellikle insana yatırıma önem verdiklerinin altını çizen Başkan Aydın, Eyüplülerin her geçen gün yaşam kalitelerinin arttığını, daha huzurlu, manevi ve tarihi atmosfer değişmeden daha modern bir Eyüp’e kavuştuklarını belirtti.

Bu güne kadar ulaşımdan altyapıya, çevre düzenlemesinden sosyal hizmetlere, eğitimden spora birçok konuda çalışmaların gerçekleştirildiğini, ancak yapılanların yeterli olmadığını da söyleyen Başkan Aydın, tüm hizmetlerin hiç hız kesmeden ve artarak devam edeceğini vurguladı. Bu arada Eyüp’te ilerleyen günlerde başlatılacak çeşitli etkinliklerin de müjdesini verdi. Başkan Remzi Aydın programda, çocuklara, gençlere, yaşlılara ve özürlülere yönelik yapılan yatırımlar konusunda da bilgiler aktardı.