Cide Dernekler Federasyonu Eyüp'e Taşındı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte, genel merkezini Eyüp'e taşıyan Cide Dernekler Federasyonu'nun açılışını yaptı. Bakan Kaya açılışta yaptığı konuşmada, “Kastamonular; Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda en ön safta oldular. Ülkesi için yapılan her çağrıya maddi ve manevi gücüyle iştirak ettiler” dedi. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ise federasyonun Eyüp'e gelmesinin, federasyon açısından yeni heyecanlar, yeni ufuklar demek olduğunu ifade ederek; “Tıpkı bunun gibi inşaallah memleketimiz de 16 Nisan'dan sonra yeni ufuklara, yeni heyecanlara açılacak” dedi.

Cide Dernekler Federasyonu Genel Merkezi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın katılımıyla düzenlenen bir törenle açıldı.

Bakan Kaya açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi; "İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy'un bugünü anlatırcasına Nasrullah Camisinden Kastamonululara yaptığı çağrı hala kulaklarımızda. 'Yeise düşmeyin' diyordu Akif, 'tevhide, birliğe sarılın, vatan savunmasında tek vücut olun' diyordu. O gün Kastamonulular bu ulvi çağrıya hiç tereddüt etmeden 'evet' demiştir. Kastamonu, Anadolu'nun o zor günlerinde milletimizin, birlik ve beraberliğimizin umudu olmuştur. 15 Temmuz'da yine en ön saflarda siz değerli Kastamonulular, ön saflarda tankların önünde gazi oldular, işgalci teröristlere karşı, tanklara, silahlara karşı canı pahasına milli iradeye sahip çıktınız. Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi vatan topraklarını düşmana çiğnetmediniz. Allah sizlerden razı olsun."

“16 NİSAN TÜRKİYE İÇİN DÖNÜM NOKTASI”

Bakan Kaya, ülkenin çok önemli bir referandumun arifesinde olduğunu, 16 Nisan'da Türkiye için dönüm noktası olan bir referandum gerçekleştirileceğini vurguladı. Hollanda'da yaşadıklarına değinen Kaya, sudan sebeplerle kendisinin ve bakan arkadaşlarının salonlarının iptal edildiğini dile getirerek, şunları kaydetti; “Kendi topraklarımız olan konsolosluk binamızda vatandaşlarımızla bir araya gelmek üzere Hollanda'ya, Rotterdam'a yola çıktım. Konsolosluğumuza 30 metre kala bizi durdurdular. 'Buraya girmeniz yasak' dediler. Biz, 'Milletimizle buluşmadan buradan ayrılmayacağız' dedik. Bu millete yakışır bir şekilde orada dik bir duruş sergiledik. Bizimle buluşmaya gelen vatandaşlarımıza atlarla, itlerle saldırdılar. Basın mensuplarına atlarla saldırarak kameralarını yerlerde sürüklediler. O gece bir kadın bakan olarak benim, ifade özgürlüğüm, hareket özgürlüğüm, tüm özgürlüklerim kısıtlandı. Oradaki vatandaşlarla toplanma özgürlüğümüz kısıtlandı. Özgürlükler ülkesi olarak bilinen Hollanda'da o gece tüm özgürlükleri askıya aldılar. Bize demokrasiden ve insan haklarından bahseden Hollanda o gece kendi adlarına bir utanç gecesini yaşadılar. Bize bu muameleyi reva gören, beni bakan ve milletvekili arkadaşlarımı salonlarını bir bir iptal eden Avrupa, bir kısım Avrupa ülkeleri, diğer taraftan terör örgütlerinin 'hayır' kampanyalarına polis kortejinde izin veriyor, tam destek çıkıyor”

“AVRUPA TERÖRİSTLERE KUCAK AÇIYOR”

Türkiye'den kaçan hain, işgalci FETÖ teröristlerine kucak açan Avrupa ülkeleri olduğuna dikkati çeken Kaya, "DHKP-C terör örgütü Avrupa'da 'hayır' kampanyalarına destek çıkıyor. Tüm terör örgütleriyle birlikte Türkiye düşmanları birleşmiş, 'hayır' kampanyaları yapıyorlar. Peki bu 'hayır' kampanyalarına izin veren, destek çıkan Avrupa'nın bazı ülkeleri, beni ve bakan, milletvekili arkadaşlarımı, kısaca 'evet' için oraya gidenleri niçin engelledi? Bir kadın bakanı nasıl bir tehdit olarak gördüler de 2 saat için Olağanüstü Hal ilan ettiler. Korktukları ne ben ne diğer bakan arkadaşlarım, onların korktukları Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi. Biliyorlar ki, çok güçlü bir 'evet'le referandum sonrası getireceğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ülkemiz daha da büyüyecek, daha da gelişecek. Evet biliyorlar ki, bugün 2016'da yüzde 2,9'luk büyümeyi, o hain terör örgütünün hain işgal girişimine rağmen yakalamış Türkiye, Allah'ın izniyle yeni sistemle çok daha hızlı büyüyecek. Türkiye dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri olacak. Bunu bildikleri için korkuyorlar." şeklinde konuştu.

Fatma Betül Sayan Kaya, Türkiye'nin, 2016'da hain işgal girişimine rağmen Avrupa ülkelerinin tam 2 katı hızla büyüdüğünü vurguladı. Türkiye'nin 46 OECD ülkesini geride bıraktığını ve G-20 üyesi ülkeler arasında Çin'den sonra en fazla büyüyen 2. ülke olduğunu dile getiren Kaya, sözlerini şöyle tamamladı; “Ülkemiz için çok daha fazlasını istiyoruz. Biz parlamenter sistemin önümüze çıkarttığı takozlara, engellemelere rağmen 15 yılda, milletimizin, yani sizin verdiğiniz destekle ülkemize birbirinden büyük hizmetler yaptık, mega, dünyanın örnek aldığı projelerle ülkemizi tanıştırdık. İstiyoruz ki, Türkiye 2023 hedeflerine daha hızlı adımlarla koşsun. Allah'ın izniyle 2023, 2053, 2071'e dair bizim hedeflerimiz var. Biz bu hedefleri, daha güçlü bir sistemle, partilerden ve kişilerden bağımsız olarak güçlendirilmiş bir sistemle gerçekleştirmek istiyoruz. Türkiye düşmanlarının tüm korkuları bu ama ben ben eminim ki, hem Kastamonu'da hem İstanbul'da siz değerli Kastamonulu kardeşlerimiz 16 Nisan'da çok güçlü bir 'evet' diyerek, Türkiye'nin üzerinde hain emeller kuranlara, güçlü bir tokat indireceksiniz. Nasıl ki, 15 Temmuz'da bu vatanı bölmek isteyenlere, bu ülkeyi ve bayrağımızı düşürmek isteyenlere sizler çok büyük bir ders verdiyseniz, yine aynı şekilde 15 Temmuz ruhuyla 16 Nisan'da vesayetin tüm kalıntılarını da Allah'ın izniyle tarihin tozlu raflarına gömeceğiz”

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ise yaptığı konuşmada, Kastamonu Cide Federasyonu'nu iki sebepten dolayı tebrik ettiğini belirterek; “Bu sebeplerden bir tanesi; bu kadar çok derneği bünyesinde barındırması, çok güzel bir organizasyonla çok güzel bir birliktelik sağlaması nedeniyle. İkinci tebriğim de, ileri görüşlü olduklarını anlamam nedeniyle. Çünkü federasyonu Eyüp Sultan ilçemize taşımakla ne kadar doğru bir karar verdiklerini gördüm. Eyüp Sultan'ın bereketi, feyzi malum. İnşaallah Cide Federasyonumuz da bu bereketten, feyzden nasiplenecektir. Dernekçilik zordur ama tekrar söylüyorum, burada bulunan yönetimdeki arkadaşlarımın, amatör ruhla ama profösyonelce çalıştıklarıklarını gördüm. İnşaallah bu anlamda federasyonumuzun güzel çalışmalara imza atacağını şimdiden görüyorum. Tabi federasyonumuzun Eyüp'e gelmesi, federasyon açısından bir heyecan oluşturuyor. Yeni heyecanlar, yeni ufuklar demek ve iyileşmeler anlamına geliyor. Tıpkı bunun gibi inşaallah memleketimiz de 16 Nisan'dan sonra yeni ufuklara, yeni heyecanlara açılacak”

Konuşmaların ardından Bakan Kaya, Başkan Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, milletvekilleri, sanatçı Cengiz Kurtoğlu ve federasyon yöneticileri birlikte kurdele keserek açılışı gerçekleştirdiler.