Çin'den Bosna'ya Birlik Ve Beraberlik Sofraları

Eyüp Belediyesi’nin mahalle iftarları vatandaşların yoğun ilgisi ile devam ediyor. Eyüp Belediyesi bu kez Nişanca ve Defterdar mahallesi sakinlerini aynı sofrada buluşturdu. Hazırlanan gönül sofrasına vatandaşların ilgisi oldukça büyüktü. İftara AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de katıldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin de katıldığı iftar programı birbirinden farklı etkinliklere sahne oldu. Fasl-ı İstanbul Ekibi en güzel eserleri Nişanca sakinleri için seslendirdi. Çocuklar da Hacivat Karagöz gösterisi ile keyifli dakikalar geçirdiler. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç da, vatandaşlarla birlikte gönül sofrasında oruçlarını açtılar.Tüm masaları dolaşarak vatandaşlarla sohbet ederek, aynı zamanda sorunları dinleyen başkanlar, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler ve çocuklarla da yakından ilgilendiler.

TEMURCİ; “RABBİM KARDEŞLİĞİMİZİ DAİM EYLESİN”

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın programda yaptığı konuşmasında, “Hafta sonu Balkanlardaki kardeşlerimizle birlikte aynen bu ortamı yaşadık ve hiçbir yabancılık çekmedik. Oradaki kardeşlerimizin gözü kulağı burada. Buradan oraya, oradan da sizlere selam getirdim” dedi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de ezan öncesinde bir konuşma yaptı. Temurci; “İftar soframıza hoşgeldiniz. Bu sofralar Çin’den Bosna’ya uzanan sofralar, bu sofralar bizim birlik beraberlik sofralarımız. Biz hep ne dedik bu ülkede “Biz birlikte Türkiye’yiz.” Bu sofralara oturduğumuz zaman Ramazanın rahmetini, bereketini ve kardeşlik ruhunu hep birlikte paylaşıyoruz ve diyoruz ki; Rabbim kardeşliğimizi daim eylesin” diye konuştu.