Çırçır'da  Fesleğen Dağıtımı ve Açıkhava İftarı...

Eyüp Belediyesi’nin Ramazan süresince mahallelerde verdiği Açıkhava iftarları ilgi odağı oluyor. Eyüplüler, parklarda, okul bahçelerinde, sokaklarda komşularıyla biraraya gelip birlikte oruç açıyor, Ramazanın maneviyatını birlikte soluma şansı buluyor.

Eyüp Belediyesi’nin 8 Temmuz Salı günkü iftar programı Çırçır Mahallesi’nde yapıldı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar programı öncesi Çırçır Mahallesi sakinlerine fesleğen dağıtarak onlarla sohbet etti.

Eyüp Belediyesi’nin Çırçır Mahallesi İmar Blokları top sahasındaki iftar programına yoğun katılım oldu. Çocuklar Hacivat Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi. Tasavvuf müziği dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti yeraldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar yemeğine katılan Çırçır sakinlerine çok teşekkür ederek “Bu sene Ramazan çok bereketli Eyüp Sultan’da. Bosna Hersek’teki kardeş şehrimiz Brcko’da iftar yemeği verdik. Ayrıca Anadolu’da Açıkhava iftarları organize ediyoruz. Bu akşam Kastamonu Azdavay’da iftar veriyoruz. Onlar memleketlerinde, bizler de burada iftar sofralarında buluşuyoruz. Kastamonu Abana, Çatalzeytin ve Seydiler ilçelerinde de iftar programlarımız olacak. Ben Anadolu’da bizim iftar programlarımızda oruç açan tüm kardeşlerimize selam ve sevgilerimi yolluyorum. Bu sene Kastamonu’dan sonra Giresun, Sivas il ve ilçelerinde iftarlarımız olacak. Ayrıca her gün Eyüp Sultan Camii’nin arkasındaki Tarihi Cülus Yolu’nda iftar yemeklerimiz, Meydan’da Ramazan programlarımız oluyor hepinizi bekliyoruz” dedi.