Çocuk Tiyatrosu Rüyalar Ülkesi Eyüp'te

Eyüp Kültür Sanat Merkezinde, 23 Ekim Pazar günü ''Rüyalar Ülkesi'' adlı çocuk tiyatrosu Eyüplü çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.

Rüyalar Ülkesiyle çağımızın hastalıklarına dikkat çekmeye çalıştığını belirten yönetmen Coşkun Gültekin, sosyal hayatın ve aile hayatının yavaş yavaş kaybolduğunu söylüyor. Gültekin, sosyal hayat ve aile hayatına dair kaygılarını dile getirdiği konuşmasında bütün evlerde çocukların internet yüzünden geç saatlere kadar uyumadığını anlatıyor.

Gültekin, "İnternet yüzünden çocuklar geç saatlerde yatıyor. Anne babalarsa bu duruma sessiz kalıyorlar. Hatta iş yaparken ya da dizi izlerken çocuklarını bilgisayar başına kendileri oturtuyor. Halbuki onların ilgiye ihtiyacı var. Biz de bu durumu masal örneğiyle hem çocuklara hem de ailelere anlatmaya çalışıyoruz.'' dedi.

23 Ekim Pazar günü saat 12.00'da Eyüp Kültür Sanat Merkezinde Eyüplü çocuklar ile buluşacak olan Rüyalar Ülkesi tiyatrosunun konusu ise şöyle:

"Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, develer tellal iken pireler berber iken, böyle başlarmış masal ülkesindeki bütün masallar; durmadan dinlenmeden masal üretir, masal anlatırmış dünyadaki çocukların kulaklarına. Her şey yolundaymış kısacası; rüya hırsızı ortaya çıkana kadarmış, mutluluk ve neşeleri. Bir gün Rüyalar Ülkesinde herkes neşe içinde gülüp eğlenirken beklenmedik bir şey olmuş; her şey sallanmaya ve devrilmeye başlamış, insanlar şaşırmış; çünkü böyle bir olayla ilk kez karşılaşmış. Kötü rüya hırsızı çocukların rüyalarının bulunduğu sihirli lambayı çalmış bu yüzden de uyku perisi güçsüz kalmış, bu durumu düzeltecek bir kişi varmış o da bizim küçük yaramazmış."