Çocuklar Değerler Eğitimi ile Sosyalleşiyor

Simurg Değerler Eğitimi Ev Okulu dersleri ile çocuklara yönelik oyun ve etkinlikler devam ediyor

Eyüp Belediyesi tarafından hayata geçirilen Simurg Değerler Eğitimi Ev Okulu dersleri ile uygulanan oyun ve etkinliklerle çocuklar hem eğleniyor hem de sorumluluk sahibi olmayı öğreniyor.

Her hafta cumartesi günleri 6 ve 10 kişilik gruplar halinde el sanatları, boyama, akıl oyunları, karakter gelişimi, ibadet, siyer, peygamberlerin hikayeleri ve Kuran-ı Kerim ile çocuklar kişisel gelişimlerini en güzel şekilde tamamlama fırsatı buluyor.

Çocukların birbirlerini kendi evlerine davet ederek, mahalle kültürünün yeniden canlanması ve güçlenmesine katkıda bulunan Evde Değerler Eğitimi programı, Eyüp Merkez, Yeşilpınar, Akşemsettin, Esentepe, Düğmeciler, Işıklar Köyü, Silahtarağa, İmar Blokları ve Otakçılar mahallelerinde yürütülüyor.

Çocuklar kendilerini daha rahat ifade edebiliyor

Başkan Remzi Aydın, yenilenen projeler sayesinde bilgi evlerindeki çocukların zamanla toplumda kendilerini daha rahat ifade edebilecek ve toplumu daha da ileri seviyeye taşıyabilecek bir eğitimden geçtiklerini söyledi.

Başkan Aydın, “Değişen yaşam koşullarının olumsuzluklarına karşı çocukların yalnız kalmaması ve sosyalleşmesi için uygulanan bu eğitim metodunun yanı sıra geziler ve zamanın ruhunu yakalayan çalışmalarda yaparak onlara aynı zamanda tarih ve çevre bilincini de aşılamaya çalışıyoruz. Unutmamalıyız ki medeniyet ekseninde bizden öncekiler, yakaladıkları başarıyı değerlerine ve gençliğine sahip çıkarak yakaladılar. Her çocuk işlenmemiş bir altındır. Kendi evlatlarımıza nasıl yaklaşıyorsak Simurg Bilgi Evleri’ndeki çocuklarımıza da aynı anlayışla yaklaşıyoruz” dedi.

Veliler memnun

Veliler, Evde Değerler Eğitiminden memnun olduklarını ifade ederek, ziyaretlerle çocuklarının komşuluk ilişkilerini öğrendiklerini belirtti.