Darbe Girişimine Tepki Giderek Artıyor

Eyüplüler demokrasi nöbetine devam ederken, darbe girişimine karşı tepkiler giderek artıyor. Eyüp Sultan Meydanı'nda devam eden demokrasi nöbetine katılan binlerce vatandaş sabah saatlerine kadar Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte bekliyor. Başkan Remzi Aydın meydanda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada bir destan yazıldığına dikkat çekerek; “Buraya tek millet olmaya gelen sizleri saygıyla selamlıyorum. Böyle bir milletin hizmetkarı olmaktan dolayı büyük bahtiyarlık duyuyorum.” şeklinde konuştu.

AB eski Bakanı ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Milletvekilleri Haydar Ali Yıldız, Serap Yaşar, Harun Karaca ile İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu'nun da destek vermek için geldiği Eyüp Sultan Meydanı'nda, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, halka hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Aydın yaptığı konuşmada; “Sağcısıyla solcusuyla, batılısıyla doğulusuyla, kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla genciyle buraya tek millet olmaya gelen sizleri saygıyla selamlıyorum. Böyle bir milletin hizmetkarı olmaktan dolayı büyük bahtiyarlık duyuyorum.” dedi.

“BİR DESTAN YAZIYORSUNUZ”

Başkan Remzi Aydın bir destan yazıldığının vurgusunu yaptığı konuşmasına şöyle devam etti; “Haberi alır almaz abdestimizi alarak, yakınlarımızla helalleşerek il binasına gittik ve mücadelemizi başlattık. Bütün samimiyetimle söylüyorum geriye bakmadık bile. Samimiyetle, milletin iradesine çıkmak üzere hesapsız gittik. Bu bizim borcumuz, bu bizim kaderimizdir. Gittikçe artan coşkuyla, milletin ortaya çıkan iradesiyle arkadaşlarımızla buluştuk. Devamında Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamaya havalimanına gittik.”

“AK SAÇLI DEDELERLE, TEYZELERLE YÜRÜDÜK”

Başkan Remzi Aydın gece başlayan mücadelede, havalimanı yolunda heyecanlı, coşkulu, milletin iradesine sahip çıkan, namusuna sahip çıkan nice insanlarla beraber yürüdüklerinin altını çizerek; “Ak saçlı ihtiyar dedelerle yürüdük. Yürümekte zorlanan teyzelerle yürüdük. Vatandaşlar çocuklarıyla birlikte sokaklara çıktılar. Topyekün bir milleti gördüm. Herşeyi hesaplamışlar ama sizlerin namusunuza, geleceğinize, vatanınıza sahip çıkacağınızı hesaplayamamışlar. Darbeye karşı çıkıyoruz çünkü 14 yıldır elde ettiğimiz istikrarı kaybetmek istemiyoruz. Bizi yönetecek insanları, bize hizmet verecek insanları biz seçmek istiyoruz. Bütün bunlar bizim namusumuzdur, irademizdir. Hiç kimse milletin iradesine ipotek koyamaz. Tek vücut, tek millet, tek yürek olarak hep beraber meydanlardayız. Eyüp Sultan'dan tüm dünyaya sesizimi duyuracağız.” diye konuştu.

Milletvekilleri ve İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu da yaptıkları konuşmalarda, meydanı dolduran binlerce vatandaşa tek yürek olarak, yorulmadan, yılmadan nöbete devam edilmesinin gerekliliğini vurguladılar. Vatan topraklarına hep birlikte sahip çıkılmasının şu günlerde ne kadar önemli olduğunun altını çizdiler.

Mehter marşlarının da çalındığı Eyüp Sultan Meydanı'nda Başkan Remzi Aydın ile birlikte sabah namazına kadar bekleyen vatandaşlara belediye ekipleri gece boyunca ikramlarda bulundu.