Demokrasi Nöbetine Vali Şahin de Katıldı

İstanbul Valisi Vasip Şahin, AK Parti İstanbul Millet Vekili Halis Dalkılıç , AK Parti İstanbul Millet Vekili Metin Külünk, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Zaman Gazatesi yeni Yayın Yönetmeni Kenan Kıran, sanatçı Umut Gürari , sanatçı Eşref Ziya Terzi, yazar İrfan Gürkan Çelebi Eyüp Sultan’da demokrasi nöbetine katıldı.

Eyüplüler demokrasi nöbetine devam ederken, darbe girişimine karşı tepkiler yurt genelinde olduğu gibi Eyüp'te de giderek artıyor. Eyüp Sultan Meydanı'nda devam eden demokrasi nöbetine katılan binlerce vatandaş sabah saatlerine kadar Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte nöbetlerini tutmaya deva ediyor.

Eyüp'teki Demokrasi Nöbeti'ni ziyaret eden İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Öncelikle sizlere teşekkür ediyorum, yaklaşık 10 gündür nöbete devam ediyorsunuz. Ülkemizin birliğinin, bütünlüğünün, milletimizin huzuru ve istikrarının devamı noktasında 10 gündür gece gündüz demeden Sayın Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize, Valiliğimize yani kısaca devletimize desteğe devam ediyorsunuz. Sizlerin bu desteği devam ettiği müddetçe inanın hiç kimse en ufak bir ihanet yapamaz.” şeklinde konuştu.


Hususiyetle burada şehit olan kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum diyen Vali Şahin "Gazilerimize Cenab-ı Allah’tan şifa diliyorum. 10 gündür meydanlarda destan yazıyorsunuz. 15 Temmuz gecesi sadece vatan sevgimizle çıktığımız İstanbul sokaklarında sizlerin desteğiyle emniyet güçlerimiz bu hain, satılmış teröristleri bertaraf etti. İnşallah yargımız bunları en güzel, adil bir şekilde yargılayacak ve hak ettiği cezayı verecektir. Buna yürekten inanıyoruz." dedi.

Vali Şahin, "Siz bir millet olmanın heyecanıyla, şevkiyle ve cesaretiyle öyle bir örnek oldunuz ki bütün tarih ve dünya bunu hep yad edecek. Hep sizlerden bahsedecek. Bir millet nasıl bir tek emirle, bir tek hareketle, ayağa kalkar; kendini, hürriyetini, bayrağını, milletini ve vatanını nasıl savunur; bunu gösterdiniz, bunu öğrettiniz." şeklinde konuştu.

Eyüplüler demokrasi nöbetine devam ederken, darbe girişimine karşı tepkiler giderek artıyor. Eyüp Sultan Meydanı'nda devam eden demokrasi nöbetine katılan binlerce vatandaş sabah saatlerine kadar Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte bekliyor. Başkan Remzi Aydın meydanda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada bir destan yazıldığına dikkat çekerek; “Buraya tek millet olmaya gelen sizleri saygıyla selamlıyorum. Böyle bir milletin hizmetkarı olmaktan dolayı büyük bahtiyarlık duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Eyüp Sultan Meydanı,onuncu gününde de on binlerce misafirini ağırladı. Farklı siyasi parti, görüş ve düşüncelerden temsilcilerle vatandaşın katıldığı demokrasi nöbetine, onuncu gününde de tüm konuşmacıların ve kanaat önderlerinin yaptıkları konuşmalarda, meydanı dolduran binlerce vatandaşa tek yürek olarak, yorulmadan, yılmadan nöbete devam edilmesinin gerekliliğini vurguladılar.

Mehter marşlarının da çalındığı Eyüp Sultan Meydanı'nda, Başkan Remzi Aydın ile birlikte sabah namazına kadar hasırların üzerinde oturarak bekleyen vatandaşlara belediye ekipleri gece boyunca simit, sandviç, çay, sıcak çorba ve su ikramında bulunuyor.