Demokrasi Nöbetleri 13. Gününde


Eyüplüler demokrasi nöbetine devam ederken, darbe girişimine karşı tepkiler yurt genelinde olduğu gibi Eyüp'te de giderek artıyor. Eyüp Sultan Meydanı'nda devam eden demokrasi nöbetine katılan binlerce vatandaş sabah saatlerine kadar Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte nöbetlerini tutmaya deva ediyor.

Eyüplüler demokrasi nöbetine devam ederken, darbe girişimine karşı tepkiler giderek artıyor. Eyüp Sultan Meydanı'nda devam eden demokrasi nöbetine katılan binlerce vatandaş sabah saatlerine kadar Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte bekliyor. Başkan Remzi Aydın meydanda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada bir destan yazıldığına dikkat çekerek; “Miiletimiz demokrasiye, geleceğine, haysiyetine sahip çıkmıştır. Vatan nöbetine gelen sizleri saygıyla selamlıyorum. Böyle bir milletin hizmetkarı olmaktan dolayı büyük bahtiyarlık duyuyorum” diye konuştu.

"Başta Eyüplü şehit ve gazi kardeşlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum diyen Savcı Sayan da "13 gündür meydanlarda destan yazıyorsunuz. 15 Temmuz gecesi sadece vatan sevgimizle çıktığımız İstanbul sokaklarında sizlerin desteğiyle emniyet güçlerimiz bu hain, satılmış teröristleri bertaraf etti. İnşallah yargımız bunları en güzel, adil bir şekilde yargılayacak ve hak ettiği cezayı verecektir. Buna yürekten inanıyoruz" dedi.

15 Temmuz gecesi henüz 22.10'da AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önüne giderek FETÖ üyesi komutanı sert bir dille azarlayan ve darbeci hainlerle göğüs göğüse mücadele eden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, vatandaşlarla birlikte sabah namazına kadar hasırların üzerinde oturarak beklerken, belediye ekipleri de gece boyunca simit, sandviç, çay, sıcak çorba ve su ikramında bulunuyor.