El Emeği Ürünler Kemer Country'de Sergilendi

ESER ve Şeker Hayat'ta eğitim gören özel çocuklar ile ESKEP'li kadınların, kendi yaptıkları el emeği ürünleri Kemer Country'de düzenlenen kermeste görücüye çıktı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın en önemli projelerinden biri olan ESER ve Şeker Hayat'ta eğitim gören özel çocuklar ile Eyüp Sultan Kadın Emeği Programı'nda (ESKEP) eğitim gören ev hanımlarının ürettikleri el emeği ürünler 9-10-11 Aralık'ta Kemer Country'deki Atlı Spor Kulübünde düzenlenen kermeste sergilendi. ESER ve Şeker Hayat öğrencileri ile ESKEP'li kadınların el emeği ürünlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kermese ekranların tanınmış yüzlerinden oyuncu Sinem Öztürk ve yapımcı Mustafa Uslu da katıldı. Öğrencilerle samimi sohbet gerçekleştiren Sinem Öztürk, sergilenen ürünler hakkında da kadınlardan bilgi aldı.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

ESER, Şeker Hayat ve ESKEP'te üretilen el emeği göz nuru eserlerin sergilenme süreçleri hakkında konuşan Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Erhan Angın, “Bu tür çalışma ve sergileri, çocuklarımıza ve ailelerine ev ekonomilerine katkı sağlaması adına yapıyoruz. Gösterilen ilgiden gayet memnunuz. Ürünlerimiz de çok kaliteli. Bu çalışmaya çocuklarımız ve kadınlarımız çok emek verdi. Vatandaşlarımız bu ürünleri bu çocuklar mı üretti diyerek şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Evet bu birbirinden güzel el emeklerini bu çocuklar üretti. Herbir zerresinde emekleri var. Bu yüzden eserlerimizi gururla sergiledik.” dedi.