Emekli Öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi

Eyüp'te her yıl kutlanan Öğretmenler Günü bu yıl Alibeyköy Ortaokulu’nda kutlandı. Alibeyköy Ortaokulu’nun yeni yapılan salonunda düzenlenen kutlamaya Eyüp İlçe Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanan törende Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Eğitim Bakanlığı’nda uzun yıllar hizmet veren emekliliğe ayrılmış öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgesi” verdi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın yaptığı konuşmada, bu özel günde öğretmenlerle beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Eğitime destek vermeye devam edeceğiz

Remzi Aydın “Samimiyet ve kalbimden gelerek söylüyorum ki öğretmenlik çok kutsal ve önemli bir meslektir. Toplum ve toplulukları erdemli hale getirmede önemli bir rolü vardır. Sizlerin erdemli bir toplum olma yolunda çok önemli görevleriniz var. Belediye ve Belediye Başkanı olarak eğitime önemli bir ölçüde katkı vermeye çalışıyoruz. Tabii ki eğitim sizlerin işi. Biz de belediye olarak size lojistik destek sağlayıp, ortak projelerle çalışmalar yapıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Her şeyin başı eğitim ve eğitim de şart. Öğretmenler gününüzü kutluyor, bu özel günün kutlu ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.

Başkan’dan öğrencilere tablet

Başkan Remzi Aydın ayrıca, okullarında öğretmenler günü ile ilgili şiir ve kompozisyon da başarılı olan öğrencilere tablet bilgisayar hediye etti.