Enerji Verimliliği Atölyesi Açıldı

Başkan Aydın, ”Yeşil Binamızda çocukların yenilenebilir enerji kaynakları ve geri dönüşüm konusunda bilgiler edinebilecekleri Enerji Verimliliği dersleri başlattık” dedi

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın talimatıyla Eyüplü çocuklara uzay ve uzay teknolojilerini tanımalarını sağlamak için kurulan Ali Kuşçu Uzay Evi’nde, şimdi de ortaokul öğrencileri için yenilenebilir enerji kaynakları ve geri dönüşüm konusunda bilgiler edinebilecekleri Enerji Verimliliği atölyesi açıldı.

Enerji Verimliliği atölye dersinde öğrencilere ilk olarak, Yeşil Bina’da bulunan yenilenebilir enerji kaynakları tanıtılarak güneş paneli ve rüzgar gülünün binaya ısı ve elektriği nasıl sağladığı anlatılıyor.

Enerji tasarrufunu öğreniyorlar

Yenilenebilir ve yenilemez enerji kaynaklarının da anlatıldığı atölyede çocuklara ayrıca, legolarla yenilenebilir enerji kaynakları modelleri ile geri dönüşüm ve enerjiyi nasıl daha iyi kullanabilecekleri öğretiliyor. Yenilemez enerji kaynaklarının kullanımının yol açtığı çevresel tahribat ve küresel ısınma tehdidinin de bahsedildiği derste çocuklara enerji tasarrufuyla dünyanın geleceğinin daha iyi olabileceği aktarılıyor.

Eğitim sonunda çocuklara hediye olarak Enerji Tasarruf Dedektifliği İzleme Kartı ve Enerji Tasarruf Dedektifliği rozetleri veriliyor.

Ekonomiye katkıda bulunmalarını istiyoruz

Enerji Verimliliği atölyesinde çocukların enerjiyi daha verimli kullanmayı öğreneceklerini söyleyen Başkan Aydın, “Çocukların yenilenebilir enerji kaynakları ve geri dönüşüm konusunda bilgiler edinebilecekleri Enerji Verimliliği dersleri başlattık. Bu derslerle çocuklar enerjiyi verimli kullanmayı öğrenerek önce ev ekonomisine sonra ülke ekonomisine katkıda bulunmalarını hedefliyoruz” dedi.