Engellilere Özel Edirne Gezisi

Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Engelli Hizmetleri Birimi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle engelli vatandaşlara yönelik Edirne’ye gezi düzenledi.

Eyüp Belediyesi’nin her yıl Eyüplü vatandaşlar için düzenlediği şehir turlarından biri olan Edirne gezisine zihinsel ve bedensel engelliler ve ailelerinden oluşan 40 kişilik grup katıldı. Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış Edirne'nin her köşesinde tarihi bir eserin bulunduğuna şahit olan engelliler ve aileleri, rehber eşliğinde Selimiye Camii, Kırkpınar yağlı güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi mevkiini gezdi.

Engelliler ve aileleri ayrıca Tunca ve Meriç nehirleri üzerindeki tarihi köprülerden geçerek yemyeşil alanlarda yürüyüş yaptı. Şehir ve tarihi yapılar hakkında bilgi edinen engelliler ve aileleri, şehir merkezindeki tarihi Bedesten Çarşısı’ndaki dükkanları da dolaşarak güzel vakit geçirdi.

Eyüp Belediyesi’nin kendileri için rezervasyon yaptırdığı Edirne'nin meşhur ciğercisinde de kahvaltı ve öğle yemeklerini yiyen engelli vatandaşlar, bol bol hatıra fotoğrafı çekerek Edirne’den ayrıldı.