Esentepe'de Fesleğen Dağıtımı ve Açıkhava İftarı...

Eyüp Belediyesi’nin Ramazan süresince mahallelerde verdiği Açıkhava iftarları ilgi odağı oluyor. Eyüplüler, parklarda, okul bahçelerinde, sokaklarda komşularıyla biraraya gelip birlikte oruç açıyor, Ramazanın maneviyatını birlikte soluma şansı buluyor.

Eyüp Belediyesi’nin 16 Temmuz Çarşamba günkü iftar programı Esentepe Mahallesi’nde yapıldı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar programı öncesi Esentepe Mahallesi sakinlerine fesleğen dağıtarak onlarla sohbet etti.

Eyüp Belediyesi’nin Esentepe Mahallesi Yalçınkaya Sokak’ta düzenlenen iftar programına yoğun katılım oldu. Çocuklar Hacivat Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi. Tasavvuf müziği dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar yemeğine katılan Esentepe Mahallesi sakinlerine çok teşekkür ederek şunları söyledi: “Bu sene Eyüp Sultan’da çok bereketli bir Ramazan geçiriyoruz. Sadece ilçemizde değil Anadolu’da da açıkhava iftarları düzenliyoruz. Kastamonu, Giresun ve ilçelerinde çok güzel iftar programları yaptık. Sivas ve ilçelerinde de Ramazan süresince programlarımız olacak. Sizlerle biz Eyüp Sultan’da diğer kardeşlerimiz de Anadolu’da Eyüp Sultan iftarlarında Ramazan coşkusunu yaşıyor. Ben hepinize teşekkür ediyor, gelecek Ramazan Bayramının tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Başkan Remzi Aydın, iftar yemeğinin ardından programa katılan çocuklara çikolata dağıttı ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.