ESER doğum günü

Eyüpsultan Engelli Sürekli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin özel çocukları için hazırlanan doğum günü kutlamasında renkli ve eğlenceli dakikalar yaşandı.

Başkan Remzi Aydın ve eşi Tülay Aydın’ın da katıldığı doğum günü kutlamasında ESER'li öğrenciler doyasıya eğlendi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın sosyal projelerinden biri olan ve 21 Mart 2017’de hizmete giren Zahir Kafe’de sadece down sendromlu ve otizmli çocuklar istihdam ediliyor.

Hayatın onların önüne çıkarttığı fırsat eşitsizliğini ortadan kaldıran Zahir Kafe sayesinde özel çocuklarımız hem çalışma hayatının içinde yer alıyor hem de özgüven kazanıyor.

HER AY DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

Çalışmanın yanı sıra çocuklarımızın mutluluğu ve sosyalleşmesi için de çaba sarf eden belediyemizin sosyal destek birimi, bu anlamda artık her ay eserli çocuklarımızın doğum gününü kutluyor.

İlki geçtiğimiz ay yapılan doğum günü partisi bu ay da oldukça neşeli geçti.

Başkan Remzi Aydın’a karşı duydukları sevgi ve alakayı içlerinden geldiği şekilde zaman zaman gülerek zaman zaman gözyaşları içinde dile getiren ESER’li çocuklar gün boyunca doyasıya eğlendi, dans etti.

Kendilerini dansa davet eden öğrencileri kırmayan Başkan Remzi Aydın da onlarla beraber hem dans etti hem de her birini ayrı ayrı kucakladı.

Pasta kesiminden hemen sonra mutlulukları gözlerinden okunan çocuklarımıza Başkan Remzi Aydın’ın hediyeleri taktim edildi.