EYSAM, personeli bilgilendirme toplantılarına devam ediyor

Eyüpsultan Araştırma Merkezi (EYSAM), Eyüpsultan Belediyesi'nin müdürlüklerine çalışmalar hakkında bilgi verdi.

EYSAM Merkezi'nde yapılan sunumu Eyüpsultan Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü İrfan Çalışan, EYSAM sorumlusu ve sanat tarihçisi Hülya Yalçın ve EYSAM Görsel Danışmanı Şener Türkmenoğlu gerçekleştirdi.

Sunumun ardından konuşan Eyüpsultan Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü İrfan Çalışan, konuyla ilgili üniversitelerle de iş birliği yapılacağını söyledi.

Eyüpsultan ilçesi ile ilgili tarih ve medeniyet araştırmaları yapmak üzere kurulan EYSAM’ın kuruluş aşaması, yaptığı çalışmalar, plan ve projelerle ilgili bilgiler paylaşıldı. Gerçekleştirilen sunumun ardından EYSAM yetkilileri, katılımcılara EYSAM’ın merkez binasını tanıttı.

EŞSİZ DEĞERLER AÇIĞA ÇIKACAK

Eyüpsultan’ı yakından ilgilendiren eşsiz değerler, Eyüpsultan Belediyesi tarafından kurulan Eyüpsultan Araştırma Merkezi (EYSAM) tarafından açığa çıkartılacak.

EYÜPSULTAN’IN HAFIZASI EYSAM’LA TAZE KALACAK

Eyüpsultan Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü bünyesinde kurulan EYSAM’ın ilçenin hafızasını taze tutacak arşivi oluşturulmaya başlandı. EYSAM’ın arşivinde şimdiden 28 bin 406 belge, 15 bin 345 fotoğraf ve Eyüpsultan ile ilgili gerçekleştirilmiş 93 tez çalışması bulunuyor.

DİJİTAL ORTAMDA HİZMET VERİLİYOR

EYSAM bünyesinde kurulan Eyüpsultan İhtisas Kütüphanesi hem fiziksel hem de dijital ortamda hizmet veriyor. Eyüpsultan ile ilgili her türlü kitap, bilgi ve fotoğrafa EYSAM merkezinden ulaşılabilecek.

İSTANBUL'DA KAMUYA AİT İLK ARAŞTIRMA MERKEZİ

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın, özellikle Eyüpsultan'ın tarihine sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmak açısından üzerinde hassiyetle durduğu EYSAM, İstanbul'da kamuya ait ilk araştırma merkezi olma ünvanına sahip.