Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Anadolu Lisesi, Eyüpsultan'da Gündem programı

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Eyüp Anadolu Lisesi'nin isim değişikliği hakkında soru gündeme geldi.

Eyüp Anadolu Lisesi'nin isim değişikliğinin Bakanlık tarafından yapıldığını belirten Başkan Remzi Aydın, şöyle devam etti;

"Eyüp Anadolu Lisesinin adı değişti. Bu bakanlığın yaptığı bir uygulama. Ben de yeni öğrendim bunu. Eski Milli Eğitim Bakanlarının isminin bir liseye verilmesi şeklinde bir uygulama başlatılmış.

Bizim Eyüp Lisesi çok köklü bir lise. Ben de Eyüp Lisesi'nin mezunuyum. Sayın Bakanımız çok kıymetli bir büyüğümüz. Kendisini gerçekten çok seviyorum, sayıyorum.

Çok köklü bir lisenin isminin değişmesini ben de çok doğru bulmuyorum açıkcası. Ama mutlaka verilecekse; ki verilmesi bence doğru ve yerinde bir karardır, doğru bir uygulamadır, ama daha uygun bir liseye verilmesi ve Eyüp Anadolu Lisesi'nin isminin Eyüp Anadolu Lisesi olarak kalması tarafındayım. Ben de o konuda girişimlerimi devam ettiriyorum. Takipçisi olacağım inşallah"