Eyüp Artık Toplu Taşımada da Huzurlu

Eyüp’te toplu taşımada büyük adım

Huzur Başkenti Eyüp’ün Belediye Başkanı Remzi Aydın metro ve tramvay müjdesinin ardından bu kez de Eyüplüler için İETT otobüs seferleriyle ilgili bir hamle yaparak toplu taşımada vatandaşları rahatlatacak çalışmaya imza attı. Başkan Aydın’ın İETT ile ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışma neticesi otobüs hatlarında ve sayılarında yeni düzenlemeler yapıldı, Eyüp’e bağlı tüm köylere otobüs hattı oluşturuldu.

Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın, Eyüplülerin talepleri doğrultusunda, İETT Genel Müdürlüğü’yle ortaklaşa yürüttüğü çalışma neticesinde kaldırım ve yol kenarlarına cep oluşturularak, otobüs hatlarında yeni düzenlemeler yapıldı. Eyüp’e sefer yapan İETT otobüslerinin sayısında artırıma gidilerek ve yeni güzergahlar oluşturularak vatandaşın daha rahat ve huzurlu seyahat etmesi sağlandı.

Eyüplülerin huzuru için yapılan titiz çalışmalar neticesinde uygulamaya konulan yenilikler ise şöyle;

Esentepe son duraktan kalkan tüm otobüslerden (37E, 37T, 37A, 37M) Alibeyköy sakinlerinin de faydalanması için Vardar Caddesi’ne yeni bir durak yapıldı.

Gaziosmanpaşa – Eyüp – Vezneciler hattına ilave otobüs seferleri konuldu.

Gaziosmanpaşa-Eyüp- Aksaray- Yenikapı için yeni bir sefer konuldu.

Gaziosmanpaşa- Eyüp- Beşiktaş arası, sabah ve akşam saatlerinde otobüs hattı oluşturuldu.

Yeşilpınar-Bakırköy 94Y hattı sabah ve akşam saatlerinde olan seferleri günde 34 sefere çıkarıldı.

Küçükköy’den Eminönü’ne giden 47N hattına, Atatürk Caddesi üzerinden yeni duraklar oluşturularak, yeni güzergâh düzenlemesi yapıldı.

47 numaralı Yeşilpınar-İmar Blokları- Emninönü hattında çalışan araç sayısı arttırılarak seferler 23 dakika aralıklarla 27 sefere çıkarıldı.

49B İmar Blokları- Şişli hattına araç ilavesi yapılarak, günde 7 aracın 14 dakika arayla toplamda 49 sefer ile hizmet vermesi sağlandı.

Göktürk-Kemerburgaz Expres hattı olan 48 Levent hattı oluşturuldu. Ayrıca, Göktürk-Kemerburgaz’daki değişik bölgelerin otobüs sayıları arttırılarak, günde 33 otobüsle toplam 184 sefere ulaşıldı.

Göktürk-Kemerburgaz- Aşağı Pirinççi- Yukarı Pirinççi- Arnavutköy Devlet Hastanesi arası yeni hat oluşturulması için çalışmalar devam etmektedir.

Eyüp Sultan Teleferiği’nin bulunduğu yerden kalkan 86V Eyüp Sultan- Vezneciler indirimli hattının bir kısmının Üç Şehitler otobüs durağından kalkıp Nişanca Paşmakçılar Caddesi’nden Edirnekapı istikametine geçmesi hususunda çalışmalar başlatıldı.

Mevcut Yeşilpınar- Fatih- Vezneciler hattının sefer sayıları arttırılarak halkımızın ulaşımının rahatlaması sağlandı.

TÜM KÖYLERE OTOBÜS HATTI OLUŞTURULDU

Eyüp ilçesine bağlı tüm köylere otobüs hattı oluşturuldu. İETT hattı olmayan Çiftalan Köyü’ne sabah, öğlen, akşam saatlerinde otobüs seferleri konuldu. Köylerde sabah, akşam çalışan 48K hattının sefer sayıları arttırıldı, buna ilaveten Kemerburgaz’dan kalkan Eminönü ve Kazlıçeşme, Topkapı hattında ilaveler yapılarak sefer sayıları arttırıldı.

YENİ VE MODERN DURAKLAR GELDİ

Yine talep üzerine yeni açılan hatlar ve hareket halindeki güzergâhlar için yeni, kapalı modern duraklar yapıldı.

Belediye Başkanı Remzi Aydın gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili olarak “Halkımızın ulaşımına sundukları tüm bu hizmetlerden dolayı İETT Genel Müdürlüğü’müze teşekkür ederiz” dedi.