Eyüp Belediyesi Her Konuda Vatandaşın Yanında

Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, vatandaşların hayatlarına değer katabilmek ve ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinde tebessüm olabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Özellikle dar gelirli ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hizmetlerini sürdüren Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne, Haziran ayı içerisinde279 kişi başvuru yaptı. Bu başvuruları inceleyen alan tarama ekipleri de 595 haneyi ziyaret ederek gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşları tespit etti. Günlük ortalama 600 aileye sıcak yemek yardımında bulunan Eyüp Belediyesi, Ramazan Ayının gelmesiyle sıcak yemek yardımına ara verirken, bu yardımdan faydalanan aileleri erzak dağıtımı yapılacak olan 8 bin beş yüz ailenin arasına dahil etti. Bu vesileyle paylaşma ve hoşgörü ayı Ramazan’ın bereketi tüm hanelere yayıldı.

İŞÇİ İLE İŞVEREN ARASINDA KÖPRÜ OLDU

İhtiyaç sahibi vatandaşların her an yanında olan ve Alibeyköy’de hizmetlerini sürdüren Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, iş arayan vatandaşlara desteklerini de sürdürüyor. Bu amaçla çalışan İstihdam Destek Birimi’ne Haziran ayında 218 başvuru yapılırken, 414 aday niteliklerine göre personel talep eden firmalara yönlendirildi, 49 vatandaş da Eyüp Belediyesi desteği ve güvencesiyle iş başı yaptı. Hayırsever vatandaşlardan gelen kullanılabilir durumdaki giyim ve ev eşyalarını ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştıran Şefkateli Mağazası, Haziran ayında bin 230 ihtiyaç sahibine giyim desteği, 40 haneye de ev eşyası desteği sağlayarak iyiliğe köprü oldu. Bunların yanında, engelli vatandaşların ihtiyaçları ve sosyal hayata dahil olmaları için çalışan Engelli Koordinasyon Merkezi de, yapılan başvuruları hızlı şekilde cevaplayarak Haziran ayı içerisinde çok sayıda engelliye tekerlekli sandalye desteği sağladı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın belediye çalışmalarından önce insana yatırım dediklerini belirterek, “Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz çok önemli bir görev yapıyor. Biz bu konuda hiç taviz vermeden gece gündüz çalışıyoruz. İnsana yatırım dedik. Önce insanımız mutlu olacak ki toplum mutlu olsun. Bu mübarek ayda da biz belediye olarak vatandaşımızın her konuda yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.