Eyüp Belediyesi ile İŞKUR Arasında Önemli Anlaşma…

Eyüp’te İstihdamı Artıracak Yeni Bir Anlaşmaya İmza Atılıyor…

Eyüp Belediyesi, 27 Mart Cuma günü İŞKUR ile ilçedeki istihdam çıtasını yükseltecek önemli bir protokole imza atıyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve İŞKUR Müdürü Muammer Coşkun’un imzalayacakları hizmet protokolüyle, Eyüplüler sosyal hizmetler konusunda çok önemli imkanlara kavuşmuş olacak.

Protokole, iş adamları, şirket sahipleri ve Gümüş Kuşak İleri Yaşam Akademisi de destek veriyor. İlçede işsizliği azaltıp istihdamı artırmayı planlayan programla, Eyüp Belediyesi İş ve Kariyer Birimi’ne kayıtlı adayların eğitimleri, günlük harçlıkları, kaza sigortaları ve genel sağlık sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak.

Sosyal Yardım İşleri İş ve Kariyer Birimi, kayıt yapan adayları İŞKUR kayıtlarıyla entegre ederek daha fazla şirkete yönlendirme yapacak.

İŞKUR yüzde 50 istihdam garantili eğitimler verip, Eyüp İlçesindeki işsizlik oranını en aza indirecek. Dezavantajlı gruplara daha çok iş kapısı açacak.

Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri İş ve Kariyer Birimi, ticari faaliyette bulunan işverenleri bilgilendirerek, protokol kapsamında personel yetiştirip, ihtiyaç duyulan personel ile iş alanlarını buluşturmada destek oluyor.

İşletmelerin ihtiyaçlarına ve kriterlerine uygun personellerin yetiştirilmesi ve yönlendirilmesini sağlayan İş ve Kariyer Birimi, gerekli eğitimler verip en uygun eşleştirmeyi sağlayarak istihdamın artmasını amaçlıyor.