Eyüp Belediyesi inovasyon için sahada

Alt yapıdan, sosyal hizmetlere; kültürel ve sanatsal çalışmalardan, şehircilik ve imar yatırımlarına her alanda vatandaşa hizmetin en kalitelisini sunma gayreti içinde olan Eyüp Belediyesi, inovasyona verdiği önemle ulusal ve uluslararası boyutta örnek olmuş proje veya hizmetleri inceleyerek gücüne güç katıyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın talimatıyla “Örnek Proje Saha İnceleme Faaliyetleri” yürüten Eyüp Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak, Strateji Geliştirme Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ESAR Ar-Ge ve Proje Birimi, ESAY Eyüp Sultan Afet Yönetim Birimi ile Kurumsal Sistem ve Süreç Geliştirme Birimleri; 4-5 Ekim tarihlerinde Bursa Nilüfer Belediyesi'ne ziyarette bulundu. Eyüp Belediyesi'nden yetkililerin yer aldığı heyet; Nilüfer İlçesi'nin sosyal Ar-Ge ve inovatif uygulamaları, afet ve acil durum yapılanmaları, engelliler, kadınlar ve gençler ile ilgili proje ve çalışmaları, kurumsal gelişim ve yönetim sistemleri gibi alanlardaki birçok örnek projesini yerinde inceleyip, ilgilileriyle yaptıkları toplantılarda detaylı bilgiler aldılar.

Belirli bir program çerçevesinde yürütülen “Örnek Proje Saha İnceleme Faaliyetleri” ile Eyüp Belediyesi'ndeki planlama, yönetim ve uygulama süreçlerini geliştirme, hizmet alanlarını artırma ve mevcutta yapılan hizmetlerin durumunu iyileştirme hedefleniyor. Bu yolla halka hizmet noktasında başarı elde etmiş proje ve uygulamalar Eyüplüler için de tatbik edilebilecekken, Eyüp Belediyesi'nin öncü projeleri de fikir alışverişleri ile diğer kurumların istifadesine sunulabiliyor.