Eyüp Belediyesi İşsizlere İş Buluyor

Eyüp Belediyesi İş ve Kariyer Geliştirme Birimi'nin başlattığı İstihdam Seferberliği Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar 10 binden fazla iş görüşmesi sağlayan Eyüp Belediyesi, bir çağrı merkezinin eleman ihtiyacını karşılamak için kolları sıvadı.

İŞKUR’la işbirliği içinde eğitim ve meslek edindirme kursları veren Eyüp Belediyesi, ilçede yaşayan işsizlerin iş hayatına kazandırılması için çalışıyor. İş bulmak amacıyla İş ve Kariyer Geliştirme Birimi’ne başvuran vasıfsız işsizleri eğitimlerden geçirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Gereken eğitimleri alarak firmaların istediği vasıfları kazanan işsiz kardeşlerimiz, kısa sürede işe yerleştiriliyor. Amacımız açı, muhtacı kalmayan bir Eyüp oluşturmak” dedi.

ÇAĞRI MERKEZİ ELEMAN ALIYOR

Eyüp Belediyesi ile işbirliği yapan firmalardan biri olan Teleperformans şirketi, iş arayan vatandaşlara eğitim ve seminerler verdi. Firmanın insan kaynakları ve eğitim uzmanları tarafından kişisel gelişim ve çağrı merkezleriyle ilgili yapılan eğitimlerin ardından 90 kişinin istihdam edilmesi için görüşmeler yapıldı. Mülakatlarda uygun görülen adaylar verilecek hizmet içi eğitimlerden sonra iş başı yapacaklar.

Yurtiçinde; İstanbul, Uşak ve Trabzon olmak üzere toplam 3 lokasyonda 2 binin üzerinde çalışanı bulunan Teleperformans firması, bu sayede Eyüplü gençlere iş imkanı sağlayacak.