Eyüp Belediyesi Kastamonu Çatalzeytin İftarı

Eyüp Belediyesi bu sene Ramazan ayında Anadolu’da il ve ilçe iftar programları düzenliyor.

Eyüp Belediyesi, Kastamonu’da Cide, Azdavay, Seydiler, Abana ve Çatalzeytin ilçelerinde iftar programları organize ediyor.

Çatalzeytin Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz, ilçe protokolü ve Çatalzeytinlilerin katıldığı Eyüp Belediyesi Kastamonu Çatalzeytin iftar programı, Eyüp Sultan’ı anlatan bir tanıtım filmi ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın Kastamonu Çatalzeytinlilere hitaben yaptığı konuşmanın izlenmesiyle başladı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, sahnedeki led ekrana yansıtılan konuşmasında, bu sene Eyüp Sultan’dan sılaya gönül köprüsü kurduklarını belirterek, “Onbir Ayın Sultanı Ramazan’da Anadolumuzun bazı şehirlerinde iftar programları düzenliyoruz. ‘Anadolu’dan Sılaya Gönül Köprüsü, Niyet Ettik, Paylaşmaya Geldik...’ diyoruz siz değerli kardeşlerimize...Sizler Anadolu’da memleketinizde, hemşehrileriniz de Eyüp Sultan’da iftar yapıyor. Yüreklerimiz sizlerle birlikte Kastamonu Çatalzeytin’de. Siz değerli Kastamonulu hemşehrilerimize selam ve sevgilerimi yolluyor, Ramazan-ı Şerif’inizi ve gelecek Ramazan Bayramınızı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Eyüp Belediyesi’nin iftar programı sırasında yağmur yağdı. Yağmura rağmen iftarlarını açan ve Eyüp Belediyesi’nin programını takip eden Çatalzeytinliler çok teşekkür etti.

Eyüp Belediye Başkan Danışmanı İdris Güleç, “Eyüp Sultan iftarlarının önümüzdeki yıllarda Anadolu’nun daha birçok güzel ilinde ve ilçesinde düzenleneceğini, Eyüp Sultan sevgi ve selam getirdiklerini” söyledi. Çatalzeytinliler Güleç’e ilçenin resminin yeraldığı bir tabloyu hediye etti.

Kastamonu Çatalzeytin’deki Ramazan özel programına katılan konuklara, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Karagöz-Hacıvat gösterisi, Tasavvuf Müziği konseri, Sema gösterisi sunuldu.

Eyüp Belediyesi 13 Temmuz Pazar günü Giresun Bulancak’ta iftar programı düzenleyecek.