Eyüp Belediyesi Ramazan Söyleşileri Başladı

Eyüp Belediyesi Ramazan Söyleşileri, Rami Sosyal Tesisleri’nde başladı.

“Çağın Sorunlarına Çağlarüstü Yaklaşımlar” başlığı adı altında düzenlenen Eyüp Belediyesi Ramazan Söyleşileri’nin ilki bugün Eyüp Belediyesi Rami Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Orucun ruh dünyamızı yeniden ördüğü bugünlerde maneviyatımızı düşünceyle ve bilgiyle zenginleştirmek ihtiyacından doğan Ramazan Söyleşilerinin ilkinin konusu ‘Ramazanın Bereketi ve Manevi Gelişimimiz’di.

Seminere konuşmacı olarak katılan Eğitimci İmran Boztaş, Ramazan ayının manevi gelişimimiz için bir fırsat olduğunu belirtti.

Boztaş, bu ayda oruç tutmanın yanısıra namaz ve dua ile Allah’tan yardım istenmesi gerektiğine dikkat çekti. Ramazanın bir rahmet mevsimi olduğunu dile getiren İmran Boztaş, Kuran ile kalplerin ve hayatların güzelleşeceğini söyledi.

Ramazan ayının maneviyatının her gün dolu dolu yaşanması gerektiğini anlatan İmran Boztaş, oruç ayının mükafatını Allah’ın vereceğini sözlerine ekledi.

Eyüp Belediyesi Ramazan Söyleşileri Ramazan ayı içerisinde Salı günleri Rami Sosyal Tesislerinde, Çarşamba günleri Akşemsettin Bilgi Evi’nde, Perşembe günleri ise Göktürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.