Eyüp Belediyesi Ramazan'da Balkanları Unutmadı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, bu Ramazan ayında da Balkanlardaki Müslümanları unutmadı. Daha önce felaket bölgelerine yaptığı yardımlarla özellikle Bosna Hersek’te büyük takdir toplayan Eyüp Belediyesi son olarak Brçko’da bir iftarda binlerce Müslüman’ı buluşturdu.

Eyüp Belediyesi geçtiğimiz yıl sel felaketi yaşayan Bosna Hersek’e büyük bir yardım göndermişti. Bosna Hersek’teki tüm kesimler tarafından taktirle karşılanan bu davranış, o bölgenin insanları tarafından unutulmadı ve Eyüp Belediyesi herkesin gönlünde ayrı bir yer edindi. Eyüp Belediyesi bu Ramazan’da da Bosna Hersek’teki Müslümanları iftar programında bir araya getirdi. Brçko şehrinde düzenlenen iftara 2 binden fazla Bosna Hersek’li katıldı.

Eyüp Belediyesi’nin organizasyonu ile bir araya gelerek iftarlarını açan Boşnaklar oldukça duygulu anlar yaşadılar. Eyüp Belediyesi’nin kendilerine yalnız olmadıklarını hissettirdiklerini belirten Boşnaklar, “Eyüp Belediye Başkanımızın bize desteğini her zaman sevgi ile yad ediyoruz. Geçtiğimiz yaşadığımız felakette de yine Eyüp Belediyesi yanımızdaydı. Bugünkü iftar programı da muhteşem oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dediler.

Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi’nin katıldığı iftarda Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve dualar edildi. Tüm dünya Müslümanlarının huzura kavuşması barış içinde olmaları için eller semaya açıldı. Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi, Brçko’da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Balkanlardaki kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız. Biz biriz. Burada bu mübarek günde kardeşlerimizle birlikte olmak bizim için büyük mutluluk” diye konuştu.

Eyüp Belediyesi iftarları Brçko’nun ardından Gostivar ve Üsküp’te de devam edecek.