Eyüp Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Eyüp Belediyesi bu soğuk havalarda sokak hayvanlarını unutmadı. Sokak hayvanları için Kemerburgaz, Göktürk ve Ağaçlı’nın da aralarında bulunduğu birçok noktaya mama bırakıldı.

Eyüp Belediyesi, vatandaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için ekiplerini seferber ederken sahipsiz sokak hayvanlarını da unutmadı. Projenin Göktürk ayağı ise Göktürk Hayvan Sevenler Derneği’nin işbirliğinde yürütüldü.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Göktürk, Kemerburgaz, Ağaçlı gibi bölgelerin yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak köpeklerini unutmadık. Sahipsiz sokak hayvanlarının aç kalmaması için ekiplerimiz gün içinde belirli periyotlarla sokak hayvanlarını beslemeye devam edecek” dedi.

Göktürk Hayvan Sevenler Derneği yetkililerinden Fulya Barışlı Argun “Her gün bölgelere ayrılıp besleme yapıyoruz. Pirinçli Mahallesinden Ağaçlı Mahallesine kadar olan bölümde ve özellikle ormandaki hayvanları besliyoruz. Aynı zamanda kısırlaştırma çalışmalarını ve yaralı takiplerini yapıyoruz. Bölgede 3 bin, 4 bin köpek var. Neredeyse metrekare başına düşen insan sayısından fazla. Eyüp Belediyesi’nin desteklerinden dolayı çok memnunuz” diye konuştu.